MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Moravia Anna-Bud Morawica - Klimontowianka Klimontów 4:1. Ciekawy mecz w RS Active 4. lidze, dwie bramki zdobył Łukasz Zawadzki

Jaromir Kruk
W meczu RS Active 4. Ligi świętokrzyskiej, który odbył się w sobotę, 4 maja, ważne zwycięstwo odniosła Moravia Anna-Bud Morawica. Na własnym stadionie pokonała Klimontowiankę Klimontów 4:1. Kamil Bielaszewski
W meczu RS Active 4. Ligi świętokrzyskiej, który odbył się w sobotę, 4 maja, ważne zwycięstwo odniosła Moravia Anna-Bud Morawica. Na własnym stadionie pokonała Klimontowiankę Klimontów 4:1. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Łukasz Zawadzki.

Pewna wygrana Moravii Anna-Bud Morawica z Klimontowianką

Moravia Anna-Bud Morawica – Klimontowianka Klimontów 4:1 (3:0)
Bramki: Łukasz Zawadzki 13, 71, Kacper Orliński 25, Michał Rybus 27 – Gabriel Skrzypek 56.
Moravia: J. Borusiński – Ashour, Łączkowski, Mateusz Zawadzki, J. Wasilewski – Orliński (76 W. Liszewski), Gilewski (62 J. Rabiej) – Ł. Zawadzki, Michał Zawadzki (89 Nosek), Pasternak (66 Szczepanek) – Michał Rybus (86 Woźniak).
Klimontowianka: Pietrasik – Halat (46 Misiura), Niziołek, Sajenko, Lenart (46 Konecki) – Kosiuk (46 Wojtachnio), G. Skrzypek, M. Miłek (76 K. Pająk), D. Kaczmarczyk, J. Pawlik (46 Kończak) – Szakalec.
Żółta kartka: Sajenko.
Sędziowali: Tomasz Kondrak + Jakub Sierczyński, Jakub Moskal.
Widzów: około 70.

Zobacz zdjęcia z meczu

Pierwsza połowa została zdominowana przez Moravię, a aktywnością wykazał się Łukasz Zawadzki. Już w 7 minucie po jego uderzeniu interweniował Damian Pietrasik. W 13 golkiper z Klimontowa nie miał już szans, a Łukaszowi Zawadzkiego asystował Michał Rybus. Na 2:0 podwyższył przesunięty z środka obrony na środek pomocy Kacper Orliński, a na 3:0 Michał Rybus. Dwie asysty przed przerwą zaliczył Michał Zawadzki. W 30 minucie wykazał się Jakub Borusiński, który wygrał sam na sam z Andrijem Szakalcem. Zmiany dokonane w przerwie podniosły jakość gry przyjezdnych i po błędzie Dominika Pasternaka Klimontowianka przeprowadziła akcję zakończoną trafieniem Gabriela Skrzypka. Swój świetny występ Łukasz Zawadzki spuentował kolejnym golem, tym razem głową. Zwycięstwo Moravia Anna-Bud zadedykowała swojemu fizjoterapeucie, Mateuszowi Groszkowi.