MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Misja Dworzec - nowa gra miejska w Krakowie

Redakcja
fot. archiwum
Poznaj tajniki nowego dworca PKP w Krakowie - zachęca Katarzyna Mazurkiewicz.

Od kilku tygodni krakowianie i turyści mogą się cieszyć wspaniałym dworcem PKP. Co decyduje o jego niezwykłości?
Przede wszystkim fakt, że to pierwszy dworzec w Polsce w całości zlokalizowany pod ziemią. Oprócz charakterystycznej dla tego typu obiektów przestrzeni związanej z obsługą podróżnych, na dworcu znajduje się także wiele lokali gastronomiczno-usługowych. Każdy kto znajdzie się na dworcu, może więc nie tylko kupić bilet, ale również miło spędzić czas, robiąc zakupy czy pijąc kawę w jednej z dworcowych kawiarni. Ponadto dworzec w Krakowie jest częścią Zintegrowanego Centrum Komunikacji, jednego z najnowocześniejszych w Polsce.

Dlaczego PKP SA organizuje grę miejską?

Chcemy w niekonwencjonalny sposób zaprosić mieszkańców Krakowa do zwiedzania dworca i zapoznania się z jego układem komunikacyjnym. Zależy nam, by zarówno krakowianie, jak i przyjezdni z jeszcze większą łatwością poruszali się po nowym dworcu. Chcemy również podkreślić, że dworce - nie tylko ten w Krakowie - są idealną przestrzenią do organizacji przeróżnych wydarzeń kulturalnych. Gra miejska jest też niestandardową formą informowania o źródle finansowania krakowskiej inwestycji, a więc o środkach Unii Europejskiej z programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Skąd pomysł na fabułę gry - misję podróżnika z przyszłości, który stara się uratować transport kolejowy przed likwidacją?
W Krakowie pojawił się przybysz z przyszłości, z 2074 roku, z czasów, w których wiele linii kolejowych zostało zlikwidowanych i zastąpionych autostradami. Niestety, wiecznie zakorkowane drogi nie spełniają swej funkcji. Niesprawny system komunikacyjny jest coraz większym problemem. Dzięki rozwojowi badań nad czasoprzestrzenią pojawia się szansa na zmianę sytuacji - wystarczy wysłać misję do przeszłości, by ta nie dopuściła do niekorzystnych zmian w systemie komunikacyjnym. Zależało nam na tym, by wokół poznawania dworca i całego Zintegrowanego Centrum Transportu zbudować intrygującą, angażującą graczy historię. Jednocześnie pokazując perypetie przybysza z przyszłości, który zjawia się we współczesnym Krakowie w celu zmiany niekorzystnych dla kolei decyzji, chcieliśmy uświadomić wszystkim uczestnikom, a przede wszystkim młodym ludziom, jak ważny jest transport kolejowy. Jest on niezbędny w nowoczesnym systemie komunikacji.

Na jakie nagrody mogą liczyć uczestnicy i zwycięzcy zabawy?

Dla tych, którzy wykażą się wiedzą na temat dworca kolejowego i refleksem, przewidzieliśmy wiele cennych nagród. 200 najlepszych uczestników I internetowego etapu zostanie zaproszonych do gry w mieście, która zaplanowana jest na 29 marca. Zespół, który uratuje misję z przyszłości, otrzyma cenne nagrody, m.in. tablety i aparaty cyfrowe. Jest więc o co walczyć.

Co należy zrobić, by wziąć udział w zabawie?
Już teraz można rejestrować swój trzy- lub pięcioosobowy zespół na stronie internetowej www.krakownowyglowny.pl. Tam też znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące gry. Pierwsze zadanie gry miejskiej pojawi się na profilu gry na Facebooku (profil nosi nazwę Misja Dworzec) 21 marca o godzinie 20.14, kolejne będą ogłaszane o tej samej porze przez następnych 6 dni.

Artykuły, za które warto zapłacić! Sprawdź i przeczytaj
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
"Gazeta Krakowska" na Twitterze i Google+

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska