Łukasz Fabiański i jego koledzy pokonali Manchester United

Swansea City, z Łukaszem Fabiańskim w bramce, pokonała na własnym boisku Manchester United 2:1 (1:1). Pół roku temu na Old Trafford „Łabędzie” także wygrały z „Czerwonymi Diabłami” 2:1.

Sierpniowa porażka była od 1972 roku pierwszą, jakiej Manchester United doznał w meczu otwarcia ligowego sezonu na własnym boisku. W rewanżu ekipa Louisa van Gaala przeżyła kolejne rozczarowanie.

MU ostatnio spisywał się bardzo dobrze. W 19 poprzednich meczach we wszystkich rozgrywkach zanotował aż 13 zwycięstw, pięć remisów i tylko jedną porażkę. Tymczasem Swansea z siedmiu ostatnich ligowych spotkań wygrała zaledwie jedno (plus trzy remisy i tyleż porażek). W ostatnich 11 meczach zdobyła tylko 9 goli.

Na boisku Swansea goście objęli prowadzenie w 28 minucie po strzale Andera Herrery, który nie dał szans Fabiańskiemu. 2 minuty później wyrównał jednak Sung-Yueng Ki.

Goście dążyli do odrobienia strat, ale grali nieskutecznie. Wynik meczu w 73 minucie ustalił... plecami Bafetimbi Gomis, od którego odbiła się piłka po strzale Jonjo Shelveya.

Materiał oryginalny: Łukasz Fabiański i jego koledzy pokonali Manchester United - Dziennik Polski