MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Łopuski pogrążył "Pasy"

Andrzej Stanowski
W "klasyku" polskiego hokeja w Tychach GKS pokonał Cracovię. Oba zespoły zamieniły się miejscami w tabeli, Tychy są teraz na trzeciej pozycji, "Pasy" na czwartej, tracą do rywala jeden punkt.

W 6 minucie na ławkę kar powędrował Leszek Laszkiewicz i gospodarze wykorzystali to: krążek po strzale Mikołaja Łopuskiego z bardzo ostrego kąta wpadł do siatki. Potem "Pasy" grały przez dwie minuty w przewadze, ale bez efektu.

W drugiej tercji posypały się kary; najpierw przez 107 sekund gospodarze grali z przewagą dwóch zawodników, potem przez 43 sekundy "Pasy" atakowały w pięciu na trzech. Ale skuteczność graczy obu zespołów pozostawiała wiele do życzenia. Gospodarze podkręcili tempo, mieli cztery znakomite sytuacje, jednak Rafał Radziszewski wygrywał pojedynki. Pod koniec tercji przebudziła się Cracovia. Najpierw świetnej okazji nie wykorzystał Robert Kostecki, ale w 39 min po dobrej akcji drugiego ataku Jozef Fojtik doprowadził do remisu.

W 47 min kontuzji doznał Damian Słaboń i nie pojawił się już na lodzie. Do pierwszego ataku przeszedł Łukasz Rutkowski. Losy meczu rozstrzygnęły się między 52 a 54 min, wtedy dwa gole zdobył Łopuski, który jeszcze nie tak dawno grał w Cracovii, zdobył swojego trzeciego gola. "Pasy" jeszcze walczyły, lecz po strzale Patrika Valczaka krążek trafił w słupek. Na 4 sekundy przed końcem Sokół ustalił wynik.

- To był dobry mecz, oba zespoły miały swoje szanse. W trzeciej tercji wiadomo było, że kto zdobędzie drugiego gola, ten wygra - mówił trener "Pasów" Rudolf Rohaczek. Dodał: - Damian Słaboń ma uraz twarzy, jest mocno spuchnięty, w sobotę okaże się, jak poważny jest uraz i czy będzie mógł zagrać w niedzielę w Krakowie przeciwko Zagłębiu Sosnowiec.

GKS Tychy - Comarch Cracovia 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
1:0 Łopuski 6, 1:1 Fojtik (Chmielewski, Valczak) 39, 2:1 Łopuski (Pasiut) 52, 3:1 Łopuski (Jakesz) 54, 4:1 Sokół (Simiczek, Bagiński) 60.

Sędziował: Jacek Rokicki (Nowy Targ).
Kary: 14 - 14 min. Widzów: 1700.

GKS: Witek - Jakesz, Dutka, Woźnica, Simiczek, Bagiński - Csorich, Majkowski, Łopuski, T. Da Costa, Pasiut - Sokół, Kotlorz, Baranyk, Galant, Witecki - Ciura, Wanacki, Przygodzki, Sośnierz, Leskovjansky.

Cracovia: Radziszewski - Besch, Sznotala, D. Laszkiewicz, Słaboń. L. Laszkiewicz - Kłys, Dudasz, Chmielewski, Valczak, Fojtik - P. Noworyta, A. Kowalówka, Kostecki, S. Kowalówka, M. Piotrowski - Witowski, Zieliński, P. Ziętara, Rutkowski, Kmiecik.

Polska Liga Hokejowa

W pozostałych meczach: Zagłębie Sosnowiec - Ciarko KH Sanok 2:3 (2:0, 0:0, 0:3), 1:0 Cychowski 9, 2:0 Zachariasz 17, 2:1 Vitek 43, 2:2 Mojzis 44, 2:3 Zapała 56; Nesta Karawela Toruń - HC GKS Katowice 3:2 (2:1, 0:0, 1:1), 0:1 Popko 12, 1:1 Borovansky 17, 2:1 Bomastek 19, 2:2 Chwedoruk 46, 3:2 Wróbel 59.

1. Ciarko 16 41 76-43
2. Jastrzębie 13 28 52-33
3. GKS Tychy 13 25 45-33
4. Comarch Cracovia 13 24 54-35
5. Aksam Unia 13 17 40-57
6. GKS Katowice 14 16 49-45
7. Zagłębie 14 9 33-63
8. Nesta Karawela 14 5 28-68