MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Piotr Szymański
Krzysztof Piątek wreszcie zdobył bramkę z gry
Krzysztof Piątek wreszcie zdobył bramkę z gry East News
Liga włoska. Krzysztof Piątek wreszcie się przełamał i zdobył bramkę z gry. Polski napastnik wszedł z ławki w domowym meczu z US Lecce i wpisał się na listę strzelców w 81. minucie. Rossoneri nie dowieźli jednak korzystnego rezultatu do końca. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Na ławce trenerskiej Milanu debiutował Stefano Pioli, który zastąpił Marco Giampaolo. Nowy opiekun Rossonerich postawił na środku ataku na 20-letniego Rafaela Leao. Portugalczyk jednak niczym nie błysnął, za to wprowadzony w 67. minucie "Il Pistolero" zrobił swoje.

Zobacz bramkę Krzysztofa Piątka z US Lecce:

Dla Krzysztofa Piątka była to 3. bramka w tym sezonie Serie A, ale dopiero pierwsza z gry. Poprzednie trafienia padły po rzutach karnych. Piłkarze z Mediolanu mogą mówić o niedosycie, gdyż stracili wygraną w drugiej minucie doliczonego czasu gry.

AC Milan - US Lecce 2:2 (1:0)

Bramki:
1:0 - Hakan Calhanoglu 19'
1:1 - Khouma Babacar 62'
2:1 - Krzysztof Piątek 81'
2:2 - Marco Calderoni 90'+2

Milan: Gianluigi Donnarumma - Andrea Conti, Mateo Musacchio, Alessio Romagnoli, Theo Hernandez - Franck Kessie (80' Ante Rebić), Lucas Biglia, Lucas Paqueta (67' Rade Krunić) - Suso, Rafael Leao (67' Krzysztof Piątek), Hakan Calhanoglu

Lecce: Gabriel - Biagio Meccariello, Fabio Lucioni, Luca Rossettini, Marco Calderoni - Andrea Tabanelli, Panagiotis Tachtsidis, Zan Majer (64' Jacopo Petriccione) - Marco Mancosu, Filippo Falco (46' Diego Farias) - Khouma Babacar

Żółte kartki: Biglia (Milan) - Mejer, Rossettini (Lecce)

Coraz mniej czasu pozostaje do 1 stycznia. A to ważna data dla piłkarskich klubów, gdyż wtedy można rozpocząć negocjacje z zawodnikami, którym w połowie roku kończą się kontrakty. Sprawdźcie, którym piłkarzom Ekstraklasy kończą się umowy!

Komu wygasają kontrakty? Piłkarze Ekstraklasy do wzięcia za ...

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?