Surowe wnętrza i panorama Krakowa, czyli Photo Day w...

  Surowe wnętrza i panorama Krakowa, czyli Photo Day w wieżowcu Astris

  Materiał partnera zewnętrznego

  Aktualizacja:

  Dziennik Polski 24

  Surowe wnętrza i panorama Krakowa, czyli Photo Day w wieżowcu Astris
  1/61
  przejdź do galerii

  ©Aneta Pucia

  Ponad 40 osób wzięło udział w kolejnej już odsłonie akcji Photo Day. Uzbrojeni w aparaty, smartfony, a nawet drona, w sobotę, 27 maja, mieli godzinę, by zrobić najciekawsze zdjęcia w nowoczesnym wieżowcu Astris przy ul. Promienistych 1. Oto efekty ich twórczych poszukiwań.


  Chętnych na robienie zdjęć z niepowtarzalnej perspektywy było oczywiście więcej, niż miejsc. Spośród wszystkich zgłoszeń organizatorzy wyłonili szczęśliwców, którzy mogli pomyszkować po nowoczesnym wieżowcu, poszukać najlepszego kadru i powalczyć o nagrody. Główną – voucher o wartości 1000 zł do wykorzystania na zakup akcesoriów fotograficznych w sklepach sieci FotoJoker – wygrał Paweł Antos, który najciekawiej uchwycił w kadrze biurowiec. Tuż za nim uplasowała się Aneta Pucia, a na trzecim miejscu – znalazł się Konrad Szuszkiewicz.

  1 miejsce - Paweł Antos  2 miejsce - Aneta Pucia  3 miejsce - Konrad Szuszkiewicz  Uczestnicy Photo Day zostali podzieleni na grupy i mieli równo 60 minut na robienie zdjęć. Szybko okazało się, że największym zainteresowaniem cieszyły się surowe w stylistyce pomieszczenia na 7. piętrze niedostępnego na co dzień budynku, a nie taras, z którego można uchwycić przepiękną panoramę miasta.

  Zabawa była przednia i na pewno wkrótce akcja zorganizowana zostanie ponownie, o co od razu dopytywali uczestnicy, chwaląc przy okazji sam pomysł i wybór miejsca, w którym można było robić zdjęcia. Nowoczesny, proekologiczny biurowiec klasy A mieści się w biznesowym centrum Krakowa przy rondzie Polsadu. Budowa jedenastokondygnacyjnego biurowca którego inwestorem jest Spółka Astris trwała prawie dwa lata. Pierwszy najemca firma Zurich Insurance już rozpoczął działalność w Astris, kolejne umowy najmu są w trakcie negocjacji. Budynek dostarczy blisko 13 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej, a także parking dla ok. 170 samochodów i ponad 70 miejsc postojowych dla rowerów. Obiekt podlega ocenie według standardu LEED, zakładany poziom certyfikacji Gold. W trakcie procesu certyfikacji oceniany jest zarówno odpowiedni dobór materiałów, rozwiązań technicznych, jak również odpowiednie praktyki i standardy budowlane stosowane podczas realizacji obiektów spełniających wymagania zrównoważonego budownictwa.

  Dzięki akcji Photoday – mogliśmy teraz zobaczyć jak rozwija się biznesowa część Krakowa. To projekt łączący pasję fotografowania z poznawaniem unikalnych miejsc na mapie miasta. To zarazem największy plener fotograficzny w Małopolsce, na którym spotykają się miłośnicy fotografii, zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Liczy się przede wszystkim dobra zabawa w gronie osób, które łączy pasja do robienia zdjęć, zaś miejsca, do których Was zapraszamy, są na co dzień niedostępne.

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama