Kierownik literacki Narodowego Teatru Starego odchodzi nim...

  Kierownik literacki Narodowego Teatru Starego odchodzi nim zaczął pracę

  Łukasz Gazur

  Dziennik Polski 24

  Aktualizacja:

  Dziennik Polski 24

  Kierownik literacki Narodowego Teatru Starego odchodzi nim zaczął pracę
  Znów zamieszanie wokół Narodowego Starego Teatru. Artur Grabowski, który z początkiem nowego roku według zapowiedzi miał zostać kierownikiem literackim tej sceny poinformował, że zrezygnował z tej funkcji.
  Kierownik literacki Narodowego Teatru Starego odchodzi nim zaczął pracę
  Oświadczenie w tej sprawie jest dość lakoniczne. „Oświadczam, że rezygnuję z proponowanej mi funkcji kierownika literackiego Narodowego Starego Teatru w Krakowie. Jednocześnie deklaruję wolę współpracy artystycznej z teatrem, zaś jego dyrektorowi życzę sukcesów” - pisze Artur Grabowski.

  To drugi po Michale Gielecie (który miał być dyrektorem ds. artystycznych), który rozstaje się z krakowską sceną narodową nim na dobre na niej zagości.


  Stary Teatr potwierdził nam wczoraj, że Artur Grabowski nie jest jego kierownikiem literackim. W przesłanej nam odpowiedzi stwierdził, że takie stanowisko - wraz z działem literackim - zostanie utworzone zgodnie z harmonogramem dopiero w pierwszym kwartale 2018 roku. „Jednocześnie informujemy, że w Starym Teatrze funkcjonuje dział dramaturgów, którym kieruje Agata Dąbek” - czytamy w odpowiedzi teatru.

  Warto przypomnieć, że to nie jest jedyne odejście, które w ostatnim czasie dotknęło krakowskiej sceny. Z zespołu aktorskie mają odejść m.in. Małgorzata Gorol, Jaśmina Polak, Bartosz Bielenia. Już nie ma Marcina Czarnika.

  WIDEO: "Magnes. Kultura Gazura" (odc. 26)
  Czytaj treści premium w Gazecie Krakowskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  pożar w burdelu

  ArtGrabofff (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  zgodnie z jakim harmonogramem???

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  odejścia a repertuar

  undula (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Stary ma też ogłosić repertuar na styczeń, a w nim Wesele, Bitwa Warszawska czy Triumf woli. Wszystko wspaniale, ale Marcin Czarnik gra główną rolę w Bitwie Warszawskiej i znaczącą w Triumfie Woli,...rozwiń całość

  Stary ma też ogłosić repertuar na styczeń, a w nim Wesele, Bitwa Warszawska czy Triumf woli. Wszystko wspaniale, ale Marcin Czarnik gra główną rolę w Bitwie Warszawskiej i znaczącą w Triumfie Woli, a w Weselu Księdza gra Bartosz Bielenia, Marynę - Jaśmina Polak, a Rycerza - Małgorzata Gorol. Czyli aktorzy, którzy zdecydowali już, że się teatrem żegnają. Ciekawe, kogo zmuszą, żeby ich zastąpił (szczególnie przy Weselu, które już i tak angażuje większość zespołu).zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  zz

  ccc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

  tak to jest jak ministrem od kultury jest fanatyk religijny jak i pozostali w tym rządzie zbawienia wiecznego

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo