Pilne
Zabójstwo w Chrzanowie. Sąd po raz drugi odracza wydanie...

Zabójstwo w Chrzanowie. Sąd po raz drugi odracza wydanie wyroku

Artur Drożdżak

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Zabójstwo w Chrzanowie. Sąd po raz drugi odracza wydanie wyroku
Sąd Okręgowy w Krakowie nie głosił w poniedziałek wyroku na Roberta J. oskarżonego o zabójstwo kobiety w Chrzanowie. Zdaniem śledczy górnik wyrzucił pokrzywdzoną przez okno mieszkania z VII piętra bloku przy ul. Wyszyńskiego. Motyw nie jest do końca jasny. Wiadomo, że oskarżony wynajmował to mieszkanie do Krystyny L i czasem zalegał z opłatą czynszu. Mężczyźnie grozi dożywocie.
Zabójstwo w Chrzanowie. Sąd po raz drugi odracza wydanie wyroku


Sąd zdecydował o dodatkowym przesłuchaniu biegłego, który wypowiadał już na piśmie i ustnie na temat ran pokrzywdzonej Krystyny L. Zdaniem sądu biegły musi się jednoznacznie wypowiedzieć, które obrażenia kobiety powstały jeszcze za życia, gdy została pobita w mieszkaniu, a które od upadku z wysokości.

W mowie końcowej adwokat 35-letniego Roberta J. Wnosił o karę 15 lat więzienia lub zmianę kwalifikacji czynu i łagodniejszy wyrok. Oskarżony przekonywał, że wobec niego sąd powinien zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary. Wyrok zapadnie dopiero po przesłuchaniu biegłego, które zaplanowano na 16 marca br.

W trakcie poszlakowego procesu mężczyzna nie przyznawał się do winy, ale mimo to chciał się dobrowolnie poddać karze 15 lat więzienia i był gotowy zapłacić 100 tys. zł zadośćuczynienia rodzinie zabitej 63-letniej kobiety. Jednak na taką propozycję nie zgodził się prokurator.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo