Kraków. Proces kibola. Patryk N. mówi, że wycelował nożem w...

  Kraków. Proces kibola. Patryk N. mówi, że wycelował nożem w pośladki, ale trafił w plecy

  Zdjęcie autora materiału
  Artur Drożdżak

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Proces Patryka N., głównego oskarżonego w procesie o zabójstwo na os. Mistrzejowice Nowe, zaczął się w poniedziałek przed Sądem Okręgowym w Krakowie. Mężczyzna wpadł jako ostatni w ręce policji. 23-letni kibol Wisły Kraków nie przyznaje się do zabójstwa sympatyka Cracovii w Nowej Hucie.
  Kraków. Proces kibola. Patryk N. mówi, że wycelował nożem w pośladki, ale trafił w plecy

  ©Artur Drożdżak

  Tragedia rozegrała się w grudnia 2013 r. Pseudokibice Wisły Kraków skrzyknęli się wtedy na os. Złotej Jesieni i postanowili dokonać „wjazdu” z maczetami na wrogi dla nich teren, czyli os. Piastów. 10 grudnia około godziny 20 Filip F. zabrał kolegów do dostawczego auta. W środku oprócz niego siedziało siedmiu kiboli: Maciej M., Roger G., Dawid B., Daniel D., Piotr Ch., Dawid G. i Patryk N. ps. Hiszpan. Mieli maczety, noże i kominiarki. Wysiedli na os. Piastów i spenetrowali okolicę. Naprzeciwko wyskoczyli uzbrojeni w pałkę i maczetę kibole Cracovii - Tomasz P. i Piotr P. Dołączył do nich kolega Piotr Ł., ps. Picia który, zerwał już z tym środowiskiem, ale dalej miał tam kontakty.


  Doszło do starcia, podczas którego śmiertelną ranę otrzymał Piotr Ł. Cios w plecy zadał mu „Hiszpan” i zaraz pozbył się noża.
  - Celowałem w pośladki, by wyrządzić chłopakowi jak najmniejszą krzywdę, ale on się pośliznął, gdy wyprowadzałem cios i wtedy trafiłem go nożem w grzbiet - wyjaśniał w prokuraturze. Przekonywał, że nie chciał, aby doszło do takiej tragedii. Przed sądem wysoki, ostrzyżony na jeża chłopak odmówił składania wyjaśnień.

  Sąd przesłuchał brata i matkę Piotra Ł. Oboje opowiadali o życiu zmarłego, jak zmagał się z uzależnieniem od narkotyków i podjęciem terapii odwykowej w kilku ośrodkach. Paweł Ł. opisywał brata jako osobę skrytą i uzależnioną od środków odurzających. Matka Joanna Ł. nie kryła, że pożyczała pieniądze i spłacała długi syna, które miał u narkotykowych dilerów.
  - Nie mówił dokładnie, jakie są to kwoty, ale coś między 6 a 15 tysięcy złotych - zeznała 44-latka.

  W dniu tragedii Piotr Ł. był umówiony na spłatę 700 zł długu. Dlatego, kiedy poniósł śmierć, policja brała pod uwagę ten wątek.
  Matka i brat zabitego chłopaka od jego kolegi dowiedzieli się, że został ranny i trafił do szpitala. Pojechali do najbliższej placówki i tam dowiedzieli się od lekarza, że 19-latek zginął od ciosu maczetą. Potem wyszło na jaw, że poniósł śmierć od uderzenia nożem. Rodzina była w szoku i na pomoc trzeba było wezwać karetkę, ponieważ tak mocno przeżyła stratę najbliższej osoby.
  Joanna Ł. zaznaczyła, że syn był wykorzystywany przez ludzi ze środowiska kiboli. Trenował boks i miał zniżki, kiedy chciał wejść na mecze Cracovii.

  Pozostali uczestnicy bójki już usłyszeli prawomocne wyroki od dwóch do trzech i pół roku więzienia. Niektórzy dobrowolnie poddali się karze w zawieszeniu, jak Filip F., który autem podwoził kolegów na miejsce ustawki. Mają też zapłacić 80 tys. zł rodzinie zabitego. Patrykowi N. grozi dożywocie. Od lipca ub.r. jest w areszcie.

  61 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Gazety Krakowskiej

  Najbardziej poszukiwane przestępczynie z Małopolski [LISTY GOŃCZE]

  Najbardziej poszukiwane przestępczynie z Małopolski [LISTY GOŃCZE]

  Link do głównego zdjęcia

  Poszukiwane przestępczynie z Małopolski [ZDJĘCIA] ©Małopolska policja  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nowohuckie potomki wieśniaków z całej Polski

  Potejtos (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

  Za**ebał nożem żeby wyrządzić jak najmniejszą krzywdę.... co za debil... I teraz my za utrzymanie tego ścierwa będziemy płacić !


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  gosc

  gosc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  zamknij morde !!!!!!!!!!!!!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo