Pogoda na czwartek, 10 sierpnia. Uwaga, będą burze!

  Pogoda na czwartek, 10 sierpnia. Uwaga, będą burze!

  Redakcja/TVN Meteo

  Gazeta Krakowska

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Prognozy na czwartek (10 sierpnia) nie są najlepsze. Synoptycy zapowiadają ogromne upały i burze z deszczem w całym województwie. Termometry będą pokazywać powyżej 30 stopni Celsjusza w większości miast Małopolski. IMGW ostrzega: maksymalna temperatura może wynieść aż do 36 stopni.

  Pogoda w Krakowie. Przynajmniej 2 litry wody dziennie


  Podczas upałów najgorszy czas dla organizmu przypada między 10 a 16. Seniorzy oraz dzieci, czyli osoby najbardziej narażone na negatywne skutki upału, w miarę możliwości, powinni w tym czasie unikać przebywania na słońcu. Wszystkie osoby narażone na dłuższy kontakt z promieniami słonecznymi powinny mieć nakrycie głowy (kapelusz, czapka z daszkiem). Warto pamiętać o okularach przeciwsłonecznych. Trzeba też zapewnić organizmowi przynajmniej 2 litry wody dziennie.

  24 zdjęcia
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Gazety Krakowskiej

  ALE UPAŁ! W Krakowie ruszyły kurtyny wodne

  ALE UPAŁ! W Krakowie ruszyły kurtyny wodne

  Link do głównego zdjęcia

  ©Andrzej Banaś  W razie przegrzania, odczuwania zawrotów głowy konieczne jest przeniesienie się w chłodne miejsce i nawodnienie organizmu. Jeśli objawy nie ustępują, należy zgłosić się do lekarza.

  Pogoda w Krakowie. Uważajcie na zwierzęta domowe


  Zwierzęta domowe muszą mieć dostęp do wody pitnej. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy zostawiać psów w samochodzie, nawet z uchylonymi szybami. Pamiętajmy, że temperatura powietrza w nagrzanym samochodzie może przekroczyć 60 stopni Celsjusza w ciągu kilkunastu minut.

  W przypadku gdy zauważymy, że zwierzę przebywa w złych warunkach, bez wody pitnej, interwencję należy zgłosić do Straży Miejskiej pod numerem 986 i pod numer alarmowy 112.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama