Koszykarze Unii nie zgasili Znicza

Roman Kieroński
Koszykarze tarnowskiej Unii w ostatnim pojedynku, mimo ambitnej postawy, nie sprostali mocnej drużynie Znicza Grzegorz Golec
W ostatnim spotkaniu pierwszej rundy rozgrywek drugiej ligi mężczyzn koszykarze Unii Tarnów przegrali w Jarosławiu ze Zniczem. Spotkania z aktualnym wiceliderem nie musieli wcale przegrać.

Lepiej spotkanie rozpoczęli gospodarze. Wygrali pierwszą kwartę różnicą 9 punktów. W drugiej losy pojedynku się odmieniły. Tarnowianie odrobili straty i po 20 minutach doprowadzili do remisu. Wyrównaną, zaciętą trzecią kwartę dwoma punktami wygrali podopieczni trenera Rafała Cichońskiego. W końcówce meczu więcej zimnej krwi zachowali gospodarze. Na niewiele ponad dwie minuty przed końcem prowadzili 73:71.

Koszykarze Unii nie upilnowali jednak najskuteczniejszego w drużynie Znicza Płocicy. W końcówce aż trzykrotnie trafił za " trzy" i przesądził o ciężko wywalczonym. zwycięstwie swego zespołu 83:76 (23:14, 13:22. 19:21. 28:19). Punkty dla Unii zdobywali: Sobiło 15 (2x3), Uriasz 14 (1x3), Zych 10 (1x3), Cygan 8, Grys 4 (1x3) - Szewczyk 20 (2x3), Marek 5.

Koszykarze Unii z dorobkiem 24 punktów zakończyli rundę na piątym miejscu. Tyle samo punktów mają czwarty i trzeci zespół AZS Katowice i Polonia Przemyśl. Drugi Znicz ma 28 punktów. Z tymi zespołami w rundzie rewanżowej tarnowianie zagrają we własnej hali. Liderem drugiego frontu jest niepokonany zespół Delikatesów - Centrum Krosno.

W I regionalnej lidze kobiet koszykarki MKS Pałacu Młodzieży przegrały mecz z głównym faworytem, mającym na swoim koncie komplet zwycięstw JAS FBG Sosnowiec 70:87 (15:22, 9:24, 17:19, 29:22). Najwięcej - 21 punktów dla tarnowianek zdobyła Magda Kuliś, po 14 - Justyna Jaworska i Małgorzata Smętek. Tarnowianki zajmują aktualnie piątą lokatę, ale mają dwa spotkania zaległe. Kolejne mecze drużyna Pawła Michalika w roli gospodarza rozgrywać będzie w Koszycach. Hala przy ul. Gumniskiej w dalszym ciągu jest w remoncie.

Na pozycji liderek w trzeciej lidze umocniły się siatkarki Jedynki Tarnów. Mecz z Maratonem Krzeszowice rozpoczęły od rezultatu 0:3. Przegrywały seta już siedmioma punktami i mimo lepszej końcówki przegrały go 23:25. Reprymenda trenerki Urszuli Świerczek przyniosła efekty. W drugim secie mocno wzięły się do pracy i wygrały wysoko 25:11. W kolejnych wygrały 25:23 i 25:19 i całe spotkanie 3:1. Szalała na parkiecie libero Paulina Jachym.

Dobry mecz rozegrały Sylwia Styrkowiec, Dominika Baran i Agnieszka Bajrak. Świetną zmianę dała Martyna Sysło, która postawiła kropkę nad " i". W tej samej klasie rozgrywkowej siatkarze Sokoła Tarnów bez problemów 3:0 pokonali dzierżący "czerwoną latarnię" zespół Bukowna. W poszczególnych setach: 25:14, 25:20 i 25:19.

- Celem zespołu jest awans do czołowej "ósemki". Pozostały nam jeszcze w tej fazie dwa mecze ze słabszymi teoretycznie drużynami. Jeżeli je wygramy, w kolejnej fazie powalczymy o coś więcej - obiecuje trener Czesław Skwarek.

Wybierz małopolską miss internetu. Zobacz zdjęcia pięknych dziewczyn!
Polecamy w serwisie kryminalnamalopolska.pl: Podrobili 17 tys. ton paliwa, staną przed sądem
Najciekawsze świąteczne prezenty, wigilijne przepisy, pomysły na sylwestra - wszystko w serwisie świątecznym**swieta24.pl**.