MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koszykarze kończą rundę na piątym miejscu

Marek Podraza
Koszykarze MKS Gorlice bardzo dobrze wypadli w I rundzie rozgrywek, zdobywając 14 punktów, a do kosza trafili 612 razy.

Niestety nie udało się po raz piąty zwyciężyć koszykarzom MKS Gorlice, którzy przegrali podczas wyjazdowego spotkania z koszykarzami Regis Wieliczka 89:80, a w poszczególnych kwartach 28:30, 22:17, 21:14, 18:19. Najwięcej punktów dla naszego zespołu w tym spotkaniu zdobył Przemysław Cygan - 44 oraz Wojciech Rykała - 25. Obaj zawodnicy stanowią podporę naszego zespołu.

Pierwszą rundę kończymy z bilansem pięciu zwycięstw oraz czterema przegranymi spotkaniami. Zwyciężyliśmy w spotkaniach z KS Cracovia 1906 Szkoła Gortata Kraków 20:0, MKS Limblach Limanowa 68:65, MUKS 1811 Unia Tarnów 100:96, MKS Skawa Wadowice 72:68, KS Korona Kraków 79:65. Przegraliśmy natomiast z AZS Politechnika Świętokrzyska- Galeria Echo Kielce 73:58 (obecnym liderem tabeli), KU AZS Politechnika Krakowska 101:72, UKS Calipers Kielce 102:63 i ostatnio z Regisem Wieliczka 89:80.

Teraz MKS Gorlice czeka przerwa świąteczna, a po niej mecz w Kielcach 10 stycznia.