MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kolarstwo górskie: Włoszczowska pierwsza w rodzinnym mieście

informacja prasowa
Maja Włoszczowska (Kross Racing Team) zajęła pierwsze miejsce w wyścigu Jelenia Góra Trophy Maja Race. Zawody - z wysoką kategorią HC - jak co roku zorganizowane zostały w rodzinnym mieście zawodniczki.

Drugie miejsce zajęła Ukrainka Belomoina Iana (BETCH.NL SUPERIOR BRENTJENS MTB RACING), a jako trzecia na mecie zameldowała się Tanja Zakelj (UNIOR TOOLS TEAM). Tuż za podium uplasowała się Aleksandra Dawidowicz (SGR SREBRNA GÓRA). Zawodniczki miały do pokonania sześć okrążeń o łącznej długości 26,5 km.

Pełne wyniki elity kobiet:
1. Maja Włoszczowska (Kross Racing Team) 01:37:48,53
2. Belomoina Iana(BETCH.NL SUPERIOR BRENTJENS MTB RACING) 01:39:17,14
3. Tanja Zakelj (UNIOR TOOLS TEAM) 01:40:44,03
4. Aleksandra Dawidowicz (SGR SREBRNA GÓRA) 01:44:30,94

W elicie mężczyzn najlepszy był Polak Marek Konwa (64STO LESZNO MTB TEAM), tuż za nim na metę dojechali Fabian Giger (VC ESCHENBACH COLNAGO SUDTIROL) oraz Frank Beemer (W.V. NOORD VELUWE). Wysoko w klasyfikacji znaleźli się także inni Polacy: Wojciech Halejak zajął 5., Piotr Kurczab 6., a Kornel Osicki 7. miejsce.