MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Mateusz Pietras
Losy siódmego etapu rozstrzygnęły się na samym finiszu.
Losy siódmego etapu rozstrzygnęły się na samym finiszu. TWITTER/LA VUELTA FEMENINA BY CARREFOUR.ES
Francuzka Evita Muzic (FDJ – SUEZ) zwyciężczynią szóstego etapu kolarskiego wyścigu La Vuelta Femenina. 24-latka na finiszu pokonała liderkę klasyfikacji generalnej Demi Vollering (Team SD Worx – Protime). Holenderka powiększyła przewagę w klasyfikacji. Karolina Perekitko zajęła wysokie 17 miejsce, zaś druga z Polek Aurela Nerlo została sklasyfikowana na 99. pozycji. Podczas etapu Polka uczestniczyła w ucieczce (obie Winspace). Przed startem z hiszpańskiego wyścigu wycofała się z Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM Racing), która zmaga się z infekcją.

Zwycięstwo na finiszu

Dzisiejszy etap, który był szóstym w tegorocznej dziesiątej edycji prestiżowego wyścigu Vuelta a Espana kobiet liczył 132 kilometry. Na starcie ulokowanym w Tarazonie znalazło się 132 zawodniczki.

Najlepiej ze wszystkich kolarek poradziła sobie Evita Muzic (FDJ – SUEZ). Francuzka najszybciej pokonała popularny podjazd La Laguna Negra, liczący 6,5 kilometra oraz wynoszący 6,7 proc. nachylenia. Na samym finiszu pokonała liderkę klasyfikacji generalnej Holenderkę Demi Vollering (Team SD Worx – Protime).

Podium uzupełniła druga z ''Oranje'' Yara Kastelijn (Fenix-Deceuninck).

– Jestem bardzo dumna z tego, co zrobiłam, ponieważ wszystkie dziewczyny z mojego zespołu wykonały naprawdę dobrą robotę w wyścigu, aby utrzymać mnie na pierwszej pozycji, a także w pierwszej części wspinaczki, były niesamowite - więc to także dla nich

– powiedziała 24-letnia zwyciężczyni, która obecnie plasuje się na 6. miejscu w klasyfikacji generalnej.

Po dzisiejszym etapie Vollering powiększyła przewagę nad drugą Włoszką Elisą Longo Borghini do 56 sekund.

Wyśmienity etap Polek

Znakomitą postawę pokazały Polki: Karolina Perekitko i Aurela Nerlo. Dla obu zawodniczek Winspace był to najlepszy występ w hiszpańskim Tourze.

Długo na czele znajdowała się Nerlo, która z kilkoma kolarkami próbowała uciec przed coraz szybszym peletonem. Ostatecznie plan się nie powiódł, a Biało-Czerwona zajęła 99. miejsce ze stratą ponad 12 minut do zwyciężczyni.

Z kolei Perekitko uplasowała się na 17. pozycji. Polska kolarka straciła minutę i czterdzieści jeden sekund do Muzic.

Wcześniej z powodu zdrowotnych wycofała się ósma po pięciu etapach Katarzyna Niewiadoma.

Jutro czas na kolejny etap. Start zaplanowano w San Esteban de Gormaz, a sobotnia trasa zakończy się w miejscowości leżącej 120 km od Madrytu - Sigüenza. Transmisja w Playerze.