Klasa okręgowa Kraków I: wyniki 12. kolejki (4-5 listopada 2023)

Nowa Proszowianka wygrała z Promieniem Przeginia
Nowa Proszowianka wygrała z Promieniem Przeginia Aleksander Gąciarz
W 12. kolejce rozgrywek dwie najlepsze drużyny - Zieleńczanka Zielonki i Przebój Wolbrom - wygrały swoje mecze i powiększy przewagę nad konkurencją. Oto wyniki meczów z 4-5 listopada 2023 r.

Przemsza Klucze - Zieleńczanka Zielonki 1:3 (1:1)

Bramki: 0:1 Moskal 12, 1:1 G. Barczyk 40, 1:2 Prochal 83, 1:3 Moskal 89.
Przemsza: I. Tomsia - Sosnowski, Guguła, Brzeziński, Pietrzeniec - G. Barczyk, Sz. Kulawik (60 Latos), Szczepanik (60 Guzy), Ł. Tomsia, Pańczyk (85 A. Barczyk) - Leśniak.
Zieleńczanka: Morański - Michalak (85 Kumor), Moskal, Żywczak, Iciek - Prochal, Malek, Gumula, Pomykacz, Zabiegaj (60 Leal) - Koselak (80 Karhan).
Sędziował: Piotr Piekarz (Olkusz). Żółte kartki: Sz. Kulawik, Leśniak, Brzeziński - Moskal, Koselak. Widzów: 100.

Mecz drużyn z czołówki do końca trzymał w napięciu, a zakończył się zwycięstwem lidera. Zieleńczanka prowadziła po strzale Moskala, tuż przed przerwą do remisu doprowadził G. Barczyk po wrzutce. Po przerwie obie strony miały okazje, dla Przemszy Pańczyk trafił w poprzeczkę. Końcówka meczu należała do gości. Najpierw po efektownej indywidualnej akcji (30-metrowy rajd) gola zdobył Prochal, a po chwili kropkę nad "i" kilka minut później postawił Moskal.

W tabeli prowadzi Zieleńczanka (32 pkt) przed Przebojem Wolbrom (30). Kolejne ekipy - Legion Bydlin i Przemsza Klucze - mają dużą stratę do lidera (9 pkt).

Inne mecze 12. kolejki

• LKS Niedźwiedź - MKS Skała 2004 1:2 (0:2), Gałkowski 85 karny - Wąsikowski 6, T. Srebnicki 18
  • Przebój Wolbrom - Świt Krzeszowice 1:0 (0:0), Pikuła 78
  • Bolesław Bukowno - Orzeł Bębło 2:3 (1:1), Molenda 28, Rasała 69 - Bielecki 24, Szwajcowski 56, Suszek 90
  • Nowa Proszowianka Proszowice - Promień Przeginia 4:2 (1:1), Ciesielski 40 karny, M. Przeniosło 81, 90+5 karny, Kozerski 83 - Bąbka 43, J. Lewandowski 79
  • Piast Wołowice - Piliczanka Pilica 1:0 (1:0), M. Grzesiak 18
  • Laskowianka Laski - Legion Bydlin 1:3 (0:0), Majchrzak 48 - Majewski 49, 90+2, Rotuski 56