Kariera masażysty - czy jest możliwa bez studiów? Odkryj ścieżkę kariery po szkole policealnej!

Materiał informacyjny GoWork
Chcesz zostać masażystą i zastanawiasz się, czy musisz w tym celu iść na studia? Niekoniecznie! Zamiast uczelni możesz wybrać szkołę policealną i w dwa lata zdobyć upragniony zawód. Zaintrygowany? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się więcej na ten temat.

Zawód masażysty - dlaczego warto go wybrać?

Analizując aktualne oferty pracy, można zaobserwować, że bardzo dużo ogłoszeń jest skierowanych właśnie do masażystów. Poszukują ich zarówno publiczne, jak i niepubliczne placówki. Skąd taki popyt na masażystów?

Otóż, od kilku lat mamy do czynienia ze starzeniem się społeczeństwa. Z wiekiem przybywa różnych schorzeń, zwłaszcza tych z kręgosłupem, stawami czy krążeniem. Wiele osób potrzebuje więc wsparcia profesjonalisty, a kolejki są naprawdę długie. Poza tym, wzrosła świadomość na temat profilaktyki. Coraz więcej młodych wychodzi z założenia, że lepiej zapobiegać niż leczyć i jeszcze zanim pojawią się jakiekolwiek dolegliwości, zapisują się na regularne masaże. Do tego dochodzą osoby, dla których masaż stanowi najlepszą formę relaksu.

Gdy połączymy te wszystkie trzy grupy, okazuje się, że zapotrzebowanie na masażystów jest większe niż aktywnych na rynku pracy przedstawicieli tego zawodu. W wielu miastach masażyści należą zresztą do tzw. zawodów deficytowych, czyli takich, w których miejsc pracy jest więcej niż chętnych do jej wykonywania. Z tego wniosek, że wybór kariery masażysty to bardzo dobre rozwiązanie, które po szkole gwarantuje pewne zatrudnienie.

Ile zarabia masażysta?

Zastanawiasz się, na jakie zarobki możesz liczyć, jeśli ukończysz kierunek technik masażysta w Krakowie? Wszystko zależy od tego, czy zdecydujesz się na pracę na etacie, czy na założenie własnego gabinetu. Pracując bowiem dla kogoś, masażysta zarabia przeciętnie od 5 do 6 tys. złotych brutto miesięcznie. Dużo bardziej jednak opłaca się praca na własny rachunek. Technik masażysta na działalności zarabia nawet do 10 tys. zł miesięcznie. Sam bowiem ustala stawki i przyjmuje tylu klientów, ilu jest w stanie. Jeśli jest naprawdę dobry i wyrobi sobie renomę, nie narzeka na luki w grafiku, co bezpośrednio przekłada się na jego wynagrodzenie.

Szkoła policealna zamiast studiów - sprawdź, dlaczego to się opłaca

Szkoła policealna GoWork w Krakowie to świetny wybór, jeśli marzysz o karierze masażysty i to z wielu powodów:

  • nauka trwa zdecydowanie krócej - już w dwa lata możesz zdobyć upragniony zawód;
  • aby się zapisać, nie musisz mieć matury; wystarczy świadectwo ukończenia szkoły średniej; jest to więc szansa dla wszystkich, którzy z różnych - czasami niezależnych od nich - przyczyn nie zdali lub nie podeszli do egzaminu dojrzałości;
  • nauka jest bezpłatna i upoważnia osoby do 26. roku życia do korzystania z różnych zniżek, np. w komunikacji miejskiej; do tego odbywa się w kilku trybach do wyboru, co pozwala łączyć edukację z innymi obowiązkami;
  • zajęcia odbywają się w nowoczesnych i profesjonalnie wyposażonych salach pod okiem doświadczonych nauczycieli-praktyków; grupy są stosunkowo niewielkie, co zapewnia indywidualne podejście do każdego słuchacza;
  • szkoła policealna kładzie nacisk na praktykę, przy odpowiedniej “dawce” wiedzy teoretycznej; wiele zajęć ma charakter ćwiczeń, a do dyspozycji słuchaczy są materiały i sprzęt, jaki spotkać można w profesjonalnym gabinecie masażu.

Rynek pracy w Krakowie a zawód masażysty

Zaznaczyliśmy, że w wielu miastach zawód masażysty należy do profesji, w których odnotowuje się braki kadrowe. Tak jest właśnie w Krakowie. Wystarczy przeanalizować najnowsze oferty pracy, aby zorientować się, jak wielu masażystów jest obecnie poszukiwanych na lokalnym rynku pracy. Co to oznacza? Po pierwsze to, że warto wybrać naukę w tym kierunku - najlepiej w szkole policealnej GoWork. Jej absolwenci są bowiem bardzo cenieni przez pracodawców, z uwagi na solidne przygotowanie praktyczne do wykonywania swojego zawodu. Po drugie, deficyt pracowników sprawia, że kandydaci mają szansę wynegocjować wyższą stawkę i korzystniejsze dla siebie warunki zatrudnienia. Mogą przysłowiowo “przebierać” w ofertach i wybrać taką, która najbardziej spełnia ich oczekiwania. I po trzecie - kończąc naukę w szkole GoWork na kierunku technik masażysta, nie trzeba długo czekać na zatrudnienie. Profesjonalne przygotowanie do pracy w tym zawodzie w połączeniu ze zwiększonym zapotrzebowaniem na masażystów i deficytem pracowników zdecydowanie ułatwia rychłe znalezienie pracy.

Masażysta w Krakowie - perspektywy zawodowe

Absolwenci szkoły policealnej GoWork, którzy ukończyli kierunek: masaż z rehabilitacją, zatrudnienia mogą poszukać między innymi w:

  • klinikach,
  • szpitalach,
  • publicznych i niepublicznych placówkach służby zdrowia,
  • sanatoriach,
  • ośrodkach rehabilitacyjnych,
  • ośrodkach wypoczynkowych,
  • gabinetach odnowy biologicznej,
  • fundacjach oraz stowarzyszeniach osób niepełnosprawnych, starszych i chorych,
  • hotelach,
  • klubach fitness.

Oczywiście w przypadku masażystów, praca na etacie to nie jedyna opcja. Absolwent szkoły GoWork może także otworzyć własny gabinet. Wystarczy, że założy jednoosobową działalność gospodarczą. Jest to opcja warta rozważenia, ponieważ - jak wspomnieliśmy wcześniej - praca na własny rachunek jest niezwykle opłacalna. Niemniej ogromny popyt na masażystów sprawia, że większość krakowskich pracodawców również oferuje swoim pracownikom atrakcyjne wynagrodzenie.

Praca dla masażysty w Krakowie - gdzie możesz spodziewać się zatrudnienia?

Jeśli nie zdecydujesz się na założenie własnego gabinetu masażu, możesz spróbować swoich sił w istniejących już salonach w Krakowie. Do największych z nich należą między innymi:

  • YASUMI SPA,
  • Moonlight SPA,
  • Studio Twojego Zdrowia Butterfly,
  • GML - Gabinety Masażu Leczniczego,
  • ALAN MED Gabinet Masażu Leczniczego i Rehabilitacji,
  • SMART LIFE Gabinety Masażu.

Poza tym, w Krakowie praca dla absolwenta kierunku: masaż z rehabilitacją może znaleźć się na przykład w:

  • Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II,
  • Szpitalu Uniwersyteckim,
  • Szpitalu Specjalistycznym im. Józefa Dietla,
  • Szpitalu św. Rafała - Scanmed.

W Krakowie działają również hospicja, Poradnia Opieki Paliatywnej, Uzdrowisko Swoszowice oraz wiele innych placówek, które zatrudniają wykwalifikowanych masażystów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska