Juniorzy rundę rewanżową rozpoczęli od zwycięstwa

Marek Podraza
Podopieczni Przemysława Nikiela - zawodnicy GKPS Gorlice idą jak burza w rozgrywkach o Mistrzostwo Małopolski Juniorów.

Od zwycięstwa rozpoczęli rundę rewanżową fazy zasadniczej nasi juniorzy GKPS Gorlice, pokonując w gorlickiej hali OSiR zespół UKS Wola Batorska w stosunku 3:0, a w setach 25:22, 25:18, 25:9. - Jest to kolejna, szósta już wygrana naszej drużyny, która w dalszym ciągu zajmuje pozycję lidera tabeli grupy pierwszej - cieszy się prezes klubu Krzysztof Kozłowski.

Nasi juniorzy byli zdecydowanym faworytem tego spotkania. - Niestety nie rozpoczęli meczu w pełni skoncentrowani, co odzwierciedla przebieg pierwszego seta. Remisy 3:3, 7:7, 17:17, mówią same za siebie. Dopiero w końcówce udało się odskoczyć na dwa punkty do stanu 22:20 i wygrać ostatecznie 25:20 - komentuje Kozłowski.

Drugi set był wyrównany tylko do stanu 7:5 dla GKPS-u. Potem przy znakomitym serwisie Kuby Romana nasi juniorzy odskoczyli od rywali nawet na 10 punktów, doprowadzając do stanu 15:5. - Gdy zrobiło się 18:7 dla gospodarzy i zanosiło się na pogrom, lekceważące podejście oraz brak koncentracji chłopaków doprowadziły do wyniku 18:14. Na szczęście na zagrywce pojawił się Andrzej Wacławczyk, a na tablicy wynik 21:14. Spokojną grą w końcówce nasi juniorzy zwyciężyli 25:18 - dodaje Krzysztof Kozłowski.

Trzeci set to tym razem popis na zagrywce Adriana Turka, który wyprowadził juniorów od stanu 5:4 do stanu 13:4. Spokojnie powiększając przewagę i kontrolując przebieg spotkania juniorzy GKPS-u wygrali tę partię 25:9 i całe spotkanie 3:0.

Zaplanowany niedzielny kolejny mecz rundy rewanżowej Mistrzostw Małopolski Juniorów został przełożony na dziś. Odbędzie się w hali sportowej OSiR o godzinie 20. - Jest to kolejny mecz, w którym nasza drużyna wystąpi w roli zdecydowanego faworyta. Mamy nadzieję, że nie będzie mieć żadnych problemów z odniesieniem zwycięstwa. Serdecznie zapraszamy kibiców na dzisiejszy wieczór - mówi trener Przemysław Nikiel.

W meczu z Wolą Batorską zagrali: Szymon Motyka, Andrzej Wacławczyk, Jakub Roman, Bartosz Reczek, Adrian Turek, Hubert Dobek, Piotr Juruś, Tomasz Gawron, Sebastian Duda, Bartłomiej Dudek, Kacper Gubała i Patryk Pyzik. Trener: Przemysław Nikiel.