II liga siatkarzy. W derbach Małopolski, w pojedynku Kęczanina Kęty przeciwko Hutnikowi Kraków, styl był na drugim planie. WIDEO

W derbach Małopolski II ligi siatkarzy (grupa IV), Kęczanin Kęty przegrał we własnej hali z liderującym Hutnikiem Kraków w trzech setach. Nie było to ładne dla oka spotkanie, ale pełną pulę wzięła ekipa ze stolicy Małopolski.

Na początku pierwszego seta kęczanie przegrywali 2:7 i nie potrafili dogonić lidera, który przyjechał do Kęt po dwóch porażkach. Chciał zatem przełamać drobny kryzys.

W kolejnych odsłonach przewaga krakowian nad kęczanami była mniejsza, ale pozwoliła im kontrolować grę.

- Jakoś nie możemy się odnaleźć w tej rwanej rundzie rewanżowej. Przerwy wynikają z rozgrywek młodzieżowych, najpierw o prymat w Małopolsce, a teraz ze względu na rywalizację na szczeblu centralnym – zwrócił uwagę Maciej Gruszka, trener kęczan.

- Wypada się cieszyć, że po meczu w Kętach chłopcy wrócili na zwycięską ścieżkę – powiedział Łukasz Przybyła, trener Hutnika.

II liga siatkarzy (grupa IV): Kęczanin Kęty - Hutnik Kraków 0:3

Kęczanin Kęty – Hutnik Kraków 0:3 (18:25, 22:25, 22:25)

KĘCZANIN: Pochłopień, Buniak, Gruszka, Sordyl, Sablik, Bujak, Stąsiek (libero) oraz Klęczar, Błasiak, Bochenek.

HUTNIK: Krzyżak, Karnas, Pękala, Zawadzki, Samborski, Styrnol, Martos-Sanchez (libero) oraz Ferek, Migała, Jacak, Laszuk.

W innych meczach 18. kolejki:

• Bobrowniki – MOSiR Jasło 2:3, TKS Tychy – Avia Sędziszów Małopolski 3:0, MKS Andrychów – Błękitni Ropczyce 3:1, AT Jastrzębski Węgiel – TS Volley Rybnik 3:2, Sparta Kraków – Karpaty Krosno 1:3.