II liga koszykarzy. R8 Basket Kraków play-off rozpoczął od zwycięstwa

Pawel Panus
Pawel Panus
Koszykarzom R8 Basketu do awansu do II rundy play-off brakuje jednej wygranej
Koszykarzom R8 Basketu do awansu do II rundy play-off brakuje jednej wygranej Anna Kaczmarz
Rozpoczęła się faza play-off. R8 Basket AZS Politechnika Kraków kontynuuje zwycięską passę z sezonu zasadniczego.

Krakowianie, jak przystało na faworyta, rozpoczęli mecz od prowadzenia (9:0). Goście wprawdzie doprowadzili do stanu 13:9, ale na więcej nie było ich stać. Po kwadransie krakowianie wygrywali 38:18, a emocje skończyły się z chwilą gwizdka na przerwę, kiedy na tablicy widniał wynik 50:22 dla R8 Basketu.

W trzeciej i czwartej kwarcie gospodarze starali się kontrolować sytuację, zabawiali też publiczność ciekawymi akcjami, które kończyli najczęściej Jakub Załucki i Wojciech Pisarczyk.

Za tydzień rewanż w Sosnowcu, ewentualny trzeci mecz odbędzie się znów w Krakowie.

R8 Basket AZS PK - Zagłębie Sosnowiec 94:61 (18:13, 32:9, 21:21, 23:18)

Punkty dla R8 Basketu: Załucki 20, Pisarczyk 19, Pełka 19, Kwiatkowski 8, Zieliński 6, Stalicki 5, Renkiel 4, Malczyk 4, Mamcarczyk 3, Stecko 3, Derkowski 2.

Materiał oryginalny: II liga koszykarzy. R8 Basket Kraków play-off rozpoczął od zwycięstwa - Dziennik Polski