I liga siatkarzy: AZS AGH Kraków przegrał z BBTS-em Bielsko-Biała

AZS AGH Kraków - BBTS Bielsko-Biała
AZS AGH Kraków - BBTS Bielsko-Biała Anna Kaczmarz
AZS AGH Kraków w 5. kolejce sezonu 2023-24 w Tauron 1. Lidze siatkarzy przegrał u siebie z BBTS-em Bielsko-Biała. To jego druga porażka w sezonie. Zobaczcie zdjęcie ze spotkania rozegranego 14.10 - w GALERII.

AZS AGH Kraków - BBTS Bielsko-Biała 0:3 (19:25, 26:28, 15:25)

• AZS AGH: Bakaj, Putkowski, Kraut, Peryt, Tokajuk, Oziabło, Dereń (libero) oraz Curzytek, Piksa (libero), Komar, Świdroń, Wiśniewski.
  • BBTS: Bereza, Romać, Zawalski, Dębski, Siek, Kopij, Szwed (libero) oraz Puczkowski.

W I secie miejscowi trzymali się blisko rywali mniej więcej do stanu 12:14, później dystans szybko wzrósł.

Drugi set był najbardziej emocjonujący, choć długo niewiele na to wskazywało. Bielszczanie odskoczyli na 10:14, potem na 14:20. Jednak od stanu 16:21 krakowianie zdobyli cztery punkty z rzędu, a następnie z 21:23 doprowadzili do remisu 23:23. W grze na przewagi obie strony miały setbole, ostatecznie górą był BBTS.

W trzecim secie przyjezdni szybko uzyskali kilka punktów przewagi i nie dali się już dogonić.

Najlepszych zawodnikiem meczu (MVP) został wybrany Szymon Bereza z BBTS-u. Najwięcej punktów dla gości zdobył Szymon Romać - 17. Dla gospodarzy po 8 punktów uzyskali Przemysław Peryt i Igor Oziabło.