I liga koszykarek. Kolejne zwycięstwo Wisły Orlen Południe

Koszykarki Wisły Orlen Południe pewnie pokonały w swojej hali RMKS Xbest Rybnik 87:68. Krakowianki rozpoczęły mocno i później kontrolowały to, co działo się na parkiecie.

Dwie pierwsze kwarty to była dominacja Wisły, która powiększała systematycznie swoją przewagę. Na przerwę drużyny schodziły przy prowadzeniu „Białej Gwiazdy” 45:28.

Trzecia kwarta w wykonaniu wiślaczek była najsłabsza. Trochę oddały pole rywalkom i przegrały tę część dziewięcioma punktami. Nie mogło to już jednak odwrócić losów meczu. Ostatnia kwarta znów toczyła się pod dyktando krakowianek, które pewnie zapisały na swoim koncie kolejną wygraną.

Wisła Orlen Południe Kraków - RMKS Xbest Rybnik 87:68 (23:12, 22:16, 17:26, 25:14)
Wisła Orlen Południe: Stasiuk 33, Jasiulewicz 15, Kuczyńska 10, Krzywoń 10, Zuziak 7 oraz Kaźmierczak 9, Duchnowska 4, Kwiecień 2, Grzenkowicz 2, Mitrowska 0.
RMKS Xbest: K. Keller 24, Rogalska 13, Węglarz 6, Jurczyńska 2, Bednarek 0 oraz O. Keller 9, Piwkowska 7, Hopkalo 3, Roś 2, Rudzińska 2.
Sędziowali: Arkadiusz Szechyński oraz Bartłomiej Nycz.