Hokejowa ekstraklasa. Pierwsza bramka 17-latka z Cracovii

Andrzej Stanowski
Maciej Urbanowicz z Comarch Cracovii
Maciej Urbanowicz z Comarch Cracovii Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Swojego pierwszego gola w barwach Cracovii zdobył 17-letni Paweł Zygmunt, który ponadto w meczu z Naprzodem Janów (9:0) miał dwie asysty.

„Pasy z dużym animuszem rozpoczęły mecz i w 4 min objęły prowadzenie, wykorzystując grę w przewadze. Po kilku minutach było 2:0 po szybkiej akcji Damiana Kapicy i Macieja Urbanowicza.

Pierwsza tercja to było jednostronne widowisko. W drugiej w grze Cracovii za dużo było indywidualnych popisów, a za mało zespołowych akcji. W 32 min karnego nie wykorzystał Petr Kalus. W końcówce tej tercji padły dwa gole, najpierw Petr Sinagl - kiedy „Pasy” grały w czwórkę - wykorzystał błąd obrony gości i podwyższył na 3:0, a potem Damian Kapica z dystansu trafił do siatki. W ostatnich 20 minutach trwała dominacja „Pasów” czego efektem było pięć bramek.

Trener Rudolf Rohaczek dał odpocząć bramkarzowi Rafałowi Radziszewskiemu, zastąpił go z powodzeniem Michał Łuba.

Comarch Cracovia – Naprzód Janów 9:0 2:0, 2:0, 5:0)
Bramki:
1:0 Sykora (Novajovsky, Kalus) 4, 2:0 Urbanowicz (Kapica) 9, 3:0 Sinagl 38, 4:0 Kapica (Urbanowicz, Zygmunt) 39, 5:0 Da Costa (Kapica) 46, 6:0 Zygmunt (Kapica) 49, 7:0 Kapica (Novajovsky, Urbanowicz) 50, 8:0 Da Costa (Rompkowski) 57, 9:0 Novajovsky (Sinagl, Zygmunt) 58.
Sędziował: Maciej Pachucki (Gdańsk). Kary: 6 – 12 min. Widzów: 600.
Cracovia: Łuba – Szurowski, Novajovsky, Kalus, Da Costa, Sykora – Kruczek, Noworyta, Kapica, Zygmunt, Urbanowicz – Wajda, Rompkowski, Domogała, Dziubiński, Sinagl – Dutka, Drzewiecki, Słaboń, Sztwiertnia, Paczkowski.

#TOPSportowy24

- SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU

Materiał oryginalny: Hokejowa ekstraklasa. Pierwsza bramka 17-latka z Cracovii - Dziennik Polski