Górnik Zabrze - Cracovia. Zwycięstwo "Pasów" kończy świetną serię rywali. Fajny czas Bartosza Zgłobika

Tomasz Bochenek
Juniorzy Cracovii wygrali zaległy mecz z Górnikiem Zabrze
Juniorzy Cracovii wygrali zaległy mecz z Górnikiem Zabrze Cracovia
Górnik Zabrze - Cracovia 2:3 w meczu Centralnej Ligi Juniorów U-19, rozegranym w środę 8 listopada. "Pasy" przerwały w ten sposób znakomitą serię ekipy z Zabrza, która wygrała pięć poprzednich domowych spotkań w tym sezonie. Z starciu z Cracovią młodzi górnicy dwa razy obejmowali prowadzenie, ale i tak zostali z niczym.

Zaraz po przerwie gospodarze strzelili bramkę 2:1, ale krakowianie natychmiast odpowiedzieli - po rzucie rożnym zagłówkował Franciszek Dziewicki. Natomiast w 77 min strzałem z 16 m zwycięską bramkę dla gości zdobył Bartosz Zgłobik. Początek listopada to naprawdę fajny moment dla 17-letniego wychowanka "Pasów" - kilka dni temu podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt, następnego dnia golem przybił pieczęć na zwycięstwie nad Widzewem (5:3), no a teraz zapewnił drużynie wygraną nad Górnikiem.

Drużyna trenera Wojciecha Ankowskiego po tym zaległym meczu podniosła się w tabeli CLJ U-19 na 11. miejsce. W 13 spotkaniach zgromadziła 16 punktów. W najbliższą niedzielę 12 listopada "Pasy" zagrają na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz.

Górnik Zabrze - Cracovia 2:3 (1:1)

Bramki: 1:0 21, 1:1 Piekarz 37, 2:1 48, 2:2 Dziewicki 50, 3:2 Zgłobik 77.
Górnik: Soberka - Derkacz, Szwiec, Mojzyk, Oleksiewicz, Jasiak, Kosiba, Miyahara, Rogula, Capiga, Mazurek
Cracovia: Malinowski - Dziewicki, Pleskot, Gorszkow, Mrozik, Bzdyl, Piekarz, Doba, Zgłobik, Pestka, Janeczek. Rezerwowi i zmiennicy: Golonka, Mamroł, Krupa, Zubik, Koper, Wrona, Dąbrowski, Czerwiński, Bałaszek.