MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Fabiański dwa razy pokonany

W spotkaniu 33. kolejki ligi angielskiej jej beniaminek Leicester City pokonał na własnym boisku Swansea City 2:0.

W zespole gospodarzy w pierwszej połowie grał Marcin Wasilewski (w przerwie zmienił go Ritchie de Laet), a w ekipie gości całe spotkanie rozegrał Łukasz Fabiański.

„Wasyl” miał udział przy pierwszym golu dla „Lisów”. W 15 minucie zaliczył dalekie podanie do Wesa Morgana, który zgrał piłkę do Leonardo Ulloi, a ten płaskim strzałem pokonał Fabiańskiego.

Goście rzadko zagrażali bramce rywali. W ich szeregach zabrakło napastnika Bafetimbiego Gomisa, który leczy kontuzję. Jego koledzy nie potrafili pokonać Kaspra Schmeichela.

Wynik meczu ustalił tuż przed jego zakończeniem Andy King, który dobił piłkę sparowaną przez Fabiańskiego po strzale Estebana Cambiasso.

Dla Leicesteru było to trzecie kolejne zwycięstwo ligowe. Drużyna Wasilewskiego zajmuje osiemnaste miejsce w tabeli. Nadal ma szanse na zachowanie ligowego bytu. Swansea jest ósma w tabeli.

Materiał oryginalny: Fabiański dwa razy pokonany - Dziennik Polski