MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Diego Simeone przyznał się do błędu

W ostatnim meczu 23. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy Celta Vigo wygrała na własnym boisku z obrońcą mistrzowskiego tytułu Atletico Madryt 2:0.

Atletico ma już siedem punktów straty do Realu Madryt – którego tydzień wcześniej rozgromiło u siebie 4:0 – i sześć do Barcelony. - Nie sądzę, aby ten wynik przesądzał o losach mistrzostwach kraju – powiedział trener „Los Colchonores”, Diego Simeone.

Celta w tym sezonie gra przeciętnie, zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli. Potrafi jednak od czasu do czasu zaskakiwać. Z Atletico zremisowała w Madrycie 2:2, a z Barceloną wygrała na jej boisku 1:0. Nie ma tylko patentu na Real, któremu uległa w Madrycie 0:3.

W niedzielnym spotkaniu z Atletico gospodarze zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, przerywając rywalom serię czterech zwycięstw. To oni dyktowali warunki gry, a w drugiej połowie strzelili dwie bramki: w 57 minucie Nolito z rzutu karnego i w 76 minucie Fabian Orellana.

- W pierwszej połowie zdecydowałem się na niewłaściwe ustawienie i źle zestawiłem wyjściową jedenastkę. Straciliśmy przez to 45 minut. To był mój błąd, przyznaję się do tego – wyznał Simeone.

Trener Atletico w wyjściowym składzie wystawił m.in. aż trzech napastników: Antoine'a Griezmanna, Mario Mandżukicia i Fernando Torresa. - Dziś to nie wypaliło. Nie wiem jednak, czy wrócę do tego w przyszłości. Zobaczymy – podkreślił Simeone.

Materiał oryginalny: Diego Simeone przyznał się do błędu - Dziennik Polski