Michał Makowski
Dalin Myślenice w finale Pucharu Polski 2023 w Podokręgu Myślenice wygrał na stadionie Raby Dobczyce z Jordanem-Sumem Zakliczyn.

Jordan-Sum Zakliczyn - Dalin Myślenice 2:3 (2:3)

Bramki: 1:0 Stryszowski 1, 2:0 Kwater 14, 2:1 Kowalski 16, 2:2 Kęska 25 karny, 2:3 Sobala 43
Jordan-Sum: Burkat - Jabłoński, Surówka, Kęsek, Styszowski, Płoszaj, K. Zlezarczyk, Kiebuła, Kwater, Klimala, Gorczyca oraz Gudz, Karcz, A. Ślusarczyk, Maniecki, Jędrszczyk.
Dalin: Żmudzki - Chochliński, Rachwał, Kowalski, Przetocki, Kęska, Dara, Szifer, Cienkosz, Sobala, Supel oraz Ponomarenko, Ostafin, Ciuruś, Gunia.
Sędziował: Przemysław Grochal (Wieliczka). Widzów: 350.

Jordan występuje w klasie okręgowej Kraków, grupa III, jest w czołówce tabeli. Dalin gra o dwa szczeble wyżej, w IV lidze. Nic dziwnego, że wydarzenia z pierwszego kwadransa finału było wręcz sensacyjne. Niżej notowana ekipa z Zakliczyna prowadziła 2:0! W 1 min prowadzenie dał Stryszowski, później celnie główkował grający trener Kwater.

Faworyt jednak szybko wrócił na właściwe tory. Kowalski wykończył zespołową akcję, w 25 min Kęska wykorzystał karnego i był remis. A tuż przed przerwą prowadzenie myśleniczanom dał Sobala. W II połowie Dalin kontrolował grę, wynik już się nie zmienił.

Puchary i czeki dla zwycięzców wręczyli m.in prezes PPN Myślenice Maciej Górka, sekretarz myślenickiego Podokręgu Oliwier Bzowski, przewodniczący Wydziału Gier Edward Żądło oraz członek zarządu Kazimierz Wincenciak.

Dalin awansował do rozgrywek wojewódzkich regionalnego Pucharu Polski.