Cracovia 1906 zagrała pierwszy mecz w tym roku. Nie miała większych szans z Dziewiątką Legnica

Cracovia 1906 przegrała z Dziewiątką Legnica 26:34
Cracovia 1906 przegrała z Dziewiątką Legnica 26:34 Konrad Kozłowski
Szczypiornistki Cracovii 1906 wróciły do rozgrywek w pierwszej lidze. Spotkały się z Dziewiątką Legnica, trzecim zespołem w tabeli i uległy jej 26:34

Krakowianki nie nawiązały wyrównanej walki z faworytem. Krakowianki zaczęły bardzo dobrze od goli Katarzyny Kawy, Laury Świątek i Natalii Wojas i prowadziły dość niespodziewanie 3:0. Po pięciu minutach przyjezdne odrobiły straty i było 3:3. Na 4:3 gola rzuciła Milena Herman i jak się później okazało, było to ostatnie prowadzenie Cracovii w tym meczu.

Przyjezdne potem bowiem narzuciły swoje warunki gry. Dużo bramek zdobyły z rzutów karnych i po kontrze, a w bramce miały pewną zawodniczkę. Cracovia 1906 zaś miała problemy ze skutecznością. W 12 min było jeszcze 7:8, ale cztery bramki legniczanek z rzędu zrobiły swoje. Do przerwy wypracowały sobie bezpieczną przewagę.

W drugiej połowie miejscowe cały czas miały do odrobienia 8 bramek i przewaga nie topniała. Były w stanie zbliżyć się tylko na siedem bramek.

Cracovia 1906 - Dziewiątka Legnica 26:34 (13:19)
Bramki: Staroń 4, Herman 4, Kawa 4, Kamusińska 3, Stachowicz 3, Świątek 3, Reichel 2, Wajda 1, Stępień 1, Wojas 1 - Kozak 7, Wojciechowska 6, Stala 4, Miłek 4, Swędrak 3, Jaroniewska 3, Sośnicka 2, Ścisłowicz 2, Ilnicka 1, Kocińska 1, Drozdowska 1.