MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Barcelona demoluje, Messi jak Panenka

W meczu 34. kolejki ligi hiszpańskiej prowadząca w tabeli Barcelona rozgromiła na własnym boisku Getafe 6:0 (5:0).

„Barca” zagrała, zwłaszcza w pierwszej połowie, koncertowo. Popisała się wieloma efektownymi akcjami, z których część sfinalizowała golami. Dopiero po szóstym trafieniu zwolniła tempo gry, ale i wtedy miała okazje do podwyższenia wyniku.

Po dwie bramki strzelili Lionel Messi (w 9 i 47 minucie), Luis Suarez (25 i 40), Neymar (28) i Xavi (30). Suarez zaliczył dwie asysty i wywalczył rzut karny, Messi, Neymar i Xavi – po jednej asyście.

Prowadzenie uzyskał Messi, po raz pierwszy w zawodowej karierze wykonując rzut karny w stylu Antonina Panenki, czyli podcinką nad bramkarzem. Z 62 karnych, które egzekwował w barwach Barcelony, wykorzystał 49.

Barcelona do pięciu punktów powiększyła przewagę nad Realem Madryt, który w środę zagra na Santiago Bernabeu z zajmującą 17. lokatę w tabeli Almerią.

W klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców La Liga nadal prowadzi Cristiano Ronaldo (Real Madryt), który ma na koncie 39 bramek. Tuż za nim plasuje się Messi, który zdobył 38 goli.

Materiał oryginalny: Barcelona demoluje, Messi jak Panenka - Dziennik Polski