Asseco Resovia - Jastrzębski Węgiel ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK Pierwszy mecz o finał PlusLigi dla mistrzów Polski. Niezwykłe emocje!

Tomasz Kuczyński
17.04.2024 r. Kibice Jastrzębskiego Węgla na pierwszym meczu półfinału play off PlusLigi w Rzeszowie z Asseco Resovią. Krzysztof Kapica
W środę 17 kwietnia 2024 roku rozegrany został pierwszy mecz półfinału play off PlusLigi Asseco Resovia Rzeszów - Jastrzębski Węgiel. W hali w Rzeszowie nie mogło zabraknąć kibiców mistrzów Polski. Niezwykle zacięte spotkanie trwało 170 minut! Zobacz ZDJĘCIA.

Resovia przystąpiła do gry o finał z klątwą rywalizacji z Jastrzębskim Węglem. Rzeszowianie nie potrafili wygrać z tym rywalem od pięciu lat, notując serię 10 ligowych porażek z rzędu. Do tego były jeszcze dwie przegrane w półfinałach Pucharu Polski. Kibice z Jastrzębia-Zdroju, którzy wybrali się do Rzeszowa liczyli na przedłużenie tej serii. Na prezent w postaci zwycięstwa liczył też obchodzący 28. urodziny libero jastrzębian Jakub Popiwczak.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW Jastrzębskiego Węgla na meczu z Asseco Resovią w Rzeszowie w półfinale play off PlusLigi, 17.04.2024 r.

W pierwszym secie Jastrzębski Węgiel prowadził już 20:15, potem jeszcze 23:21, ale dopuścił do gry na przewagi. Niesamowita walka o każdą piłkę zakończyła się wygraną gospodarzy 32:30. Jastrzębianie nie wykorzystali trzech setboli.

Drugi set zaczął się prowadzenia gości 9:5, jednak Resovia wyrównała na 9:9. W końcówce mistrzowie Polski prowadzili 22:18 i tym razem nie dali się dogonić, choć w końcówce nie brakowało emocji związanymi z pretensjami gospodarzy do sędziów.

Trzecia partia też, jak pierwsza, kończyła się na przewagi. Tym razem to Jastrzębski Węgiel był górą w tej wojnie nerwów.

W czwartym secie przy stanie 23:21 Norbert Huber i Jurij Gładyr bardzo nerwowo zareagowali na to, co mieli usłyszeć w od kibica siedzącego w pierwszym rzędzie tuż za ławką rezerwowych gości. Goście domagali się usunięcia tego widza. Trochę to potrwało zanim ochrona wyprowadziła kibica. Na parkiecie po tej przerwie Resovia doprowadziła do tie-breaku. W nim jastrzębianie wygrali do 10.

MVP meczu został wybrany Jean Patry.

Resovia chcąc znaleźć się w finale musi zwyciężyć w Jastrzębiu-Zdroju za trzy punkty. W przypadku wygranej rywali 3:2 o końcowym wyniku rozstrzygnie "złoty set".

Półfinał play off PlusLigi: Asseco Resovia Rzeszów - Jastrzębski Węgiel 2:3 (32:30, 21:25, 28:30, 25:22, 10:15)

Asseco Resovia: Fabian Drzyzga, Torey DeFalco, Jakub Kochanowski, Jakub Bucki, Yacine Louati, Karol Kłos, Paweł Zatorski (libero) oraz Klemen Cebulj, Łukasz Kozub, Adrian Staszewski, Bartłomiej Mordyl.

Jastrzębski Węgiel: Benjamin Toniutti, Tomasz Fornal, Norbert Huber, Jean Patry, Rafał Szymura, Jurij Gładyr, Jakub Popiwczak (libero) oraz Ryan Sclater, Jarosław Macionczyk.

Rewanż w Jastrzębiu-Zdroju w sobotę 20 kwietnia (godz. 14.45).