„Śniadanie Daje Moc” – czyli jak kształtować zaangażowanie w...

  „Śniadanie Daje Moc” – czyli jak kształtować zaangażowanie w zdrowe odżywianie

  Materiał informacyjny

  Aktualizacja:

  „Śniadanie Daje Moc” – czyli jak kształtować zaangażowanie w zdrowe odżywianie
  W tegorocznej edycji edukacyjnego programu Śniadanie Daje Moc wzięło udział 7826 szkół podstawowych z całej Polski. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych form kształtowania zaangażowania, w programie uczestniczyło ok. 195 650 uczniów z klas 0-3. Dzieci wykonały aż 6960 zadań konkursowych pokazując swój wielki entuzjazm dla zdrowego odżywiania!
  „Śniadanie Daje Moc” – czyli jak kształtować zaangażowanie w zdrowe odżywianie

  Śniadanie Daje Moc to program edukacyjny organizowany przez Partnerstwo dla Zdrowia – wyjątkową koalicję firm Biedronka, Danone, Lubella i Instytutu Matki i Dziecka, która działa od 2006 roku. Celem Partnerstwa jest przeciwdziałanie niedożywieniu dzieci w Polsce oraz propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych, co jest realizowane przez program edukacyjny Śniadanie Daje Moc dla uczniów klas 0-3 szkół podstawowych.

  W roku szkolnym 2016/2017 zadania dla dzieci wzbogacono o grywalizację – to jest zaadaptowano do programu edukacyjnego mechanikę angażowania zaczerpniętą z gier fabularnych i komputerowych. W ten sposób powstały atrakcyjne scenariusze lekcji o 12 zasadach zdrowego odżywania wyposażone dodatkowo w elementy fabularne. Dzieci zostały zaproszone przez kosmicznych agentów do uczestniczenia w wyjątkowej misji – pomocy w nauczeniu zabawnego kosmity Wszystkojada 12 zasad zdrowego odżywiania przygotowanych na potrzeby programu przez Instytut Matki i Dziecka. Wszystkojad miał wielki apetyt, ale niestety nic nie wiedział o prawidłowym żywieniu. Jednak z pomocą dzieci udało się go wyedukować.

  Zastosowanie grywalizacji przełożyło się na niesamowite zaangażowanie. W program włączyło się aż 7826 szkół podstawowych z całej Polski. W edukowaniu Wszystkojada pomogło ok. 195 650 uczniów, którzy wykonali łącznie 6960 zadań konkursowych! Widząc tak duże zaangażowanie, zarówno uczniów jak i nauczycieli oraz rodziców, nie sposób nie kontynuować przygody z grywalizacją.

  Planując 7. edycję programu organizatorzy zaprosili do współpracy najbardziej zaangażowanych nauczycieli z Mazowsza. W maju odbyły się warsztaty, na których zarówno organizatorzy jak i nauczyciele zastanawiali się m.in. nad tym jak mówić do dzieci, aby chciały słuchać, co je motywuje do działania, jak zaangażować rodzica w życie szkoły. Przystępując do przygotowania kolejnej edycji organizatorzy będą kierowali się cennymi wskazówkami wypracowanymi podczas warsztatu, a także wynikami corocznej ankiety i badania przeprowadzanymi wśród nauczycieli.

  Jesienią tego roku ruszy już 7. edycja programu Śniadanie Daje Moc. Tym razem dzieci wraz
  z kosmicznymi agentami wybiorą się na planetę Niedojadków, aby pomóc stworkom poznać tajniki zdrowego odżywiania. Czy uda się zdążyć z misją ratunkową i pomóc planecie? Już 1 września organizatorzy zapraszają wszystkie klasy 0-3 szkół podstawowych. Udział w programie oraz dostęp do materiałów edukacyjnych jest bezpłatny.

  Postaci Króla Niedojadków zaprojektowane przez nauczycieli podczas warsztatu w maju. Już we wrześniu okaże się, jak będą wyglądać nowi bohaterowie programu Śniadanie Daje Moc.

  prace artystyczne

  Więcej informacji można znaleźć na www.sniadaniedajemoc.pl.

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Polecamy

   WIELKIE ODKRYWANIE MAŁOPOLSKI. Doceńmy wyjątkowe miejsca i ludzi [GŁOSOWANIE]

   WIELKIE ODKRYWANIE MAŁOPOLSKI. Doceńmy wyjątkowe miejsca i ludzi [GŁOSOWANIE]

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Gry On Line - Zagraj Reklama