„Krasnoludki w szpitalach” – Galeria Kazimierz partnerem...

  „Krasnoludki w szpitalach” – Galeria Kazimierz partnerem wyjątkowej akcji w krakowskich szpitalach

  Artykuł sponsorowany

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  „Krasnoludki w szpitalach” – Galeria Kazimierz partnerem wyjątkowej akcji w krakowskich szpitalach
  1/3
  przejdź do galerii
  W ubiegłym tygodniu Teatr Bagatela, dzięki wsparciu finansowemu właściciela Galerii Kazimierz funduszu Invesco Real Estate zaprezentował w czterech krakowskich szpitalach spektakl teatralny „Krasnoludki są na świecie”. Przedstawienie dedykowane najmłodszym pacjentom wywołało wiele radości udowodniając skuteczność „radosnej terapii” przygotowanej przez Teatr Bagatela.

  Spektakl „Krasnoludki są na świecie” w reżyserii Iwony Jery, która specjalnie na tę okazję zmodyfikowała scenariusz przedstawienia Teatru Bagatela „O krasnoludkach, gąskach i sierotce Marysi”, mogli oglądać mali pacjenci oddziałów dziecięcych Szpitala im. Żeromskiego, Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego, Szpitala Dziecięcego im. Św. Ludwika oraz Szpitala im. Jana Pawła II. Przedstawienie było wystawiane od 5 do 9 grudnia.

  „Jesteśmy wdzięczni za wsparcie i współpracę z Galerią Kazimierz w tej wyjątkowej inicjatywie. Radość małych pacjentów jest dla nas najwspanialszym wynagrodzeniem.” – komentuje Aneta Bełcik, koordynatorka akcji ze strony Teatru Bagatela.

  Rekordowym pod względem frekwencji był występ w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym, który obejrzało prawie 200 osób. „Pacjenci byli zachwyceni! Po spektaklu aktorzy dołączyli do orszaku św. Mikołaja i odwiedzili dzieci na oddziałach. Prezenty od Mikołaja dla wszystkich pacjentów przekazała przyszpitalna Fundacja "O Zdrowie Dziecka" dzięki wsparciu licznych sponsorów” – czytamy na oficjalnym profilu szpitala na portalu Facebook.

  Krasnoludki i Marysia pojawili się również w szpitalach im. S. Żeromskiego i Jana Pawła II oraz Szpitalu Dziecięcym im. św. Ludwika. We wspomnianych trzech placówkach spektakl obejrzało średnio 50 osób.

  We wszystkich szpitalach publiczność z zachwytem reagowała na kolorowy spektakl, który przede wszystkim opowiada o wielkiej sile przyjaźni i radzeniu sobie z przeciwnościami losu. Dyrekcje szpitali również entuzjastycznie odebrały przedsięwzięcie, które doskonale wpasowało się w potrzebę zapewnienia najmłodszym pacjentom rozrywki, radości oraz duchowego wsparcia. Zabawne piosenki oraz doskonała, barwna i żywiołowa gra aktorska pozwoliła dzieciom cieszyć się chwilą i zapomnieć o chorobie, która niektórym uniemożliwi spędzenie świąt w domu.

  „Spektakl był niezwykle barwny, optymistyczny i sprawił dzieciom wiele radości. Mój syn, który niebawem opuści szpital był tak zachwycony, że chciałby zobaczyć spektakl raz jeszcze” – mówi mama sześcioletniego Czarka.

  Spektakl, który do niedawna można było zobaczyć tylko w krakowskich szpitalach zaprezentowany zostanie 18 grudnia w Galerii Kazimierz. Galeria oraz Teatr Bagatela nagrały płytę z piosenkami towarzyszącymi bajce. Będzie ona doskonałym prezentem przypominającym dzieciom o tym, że największą siłą jest ta, która rodzi się w nich samych. Płyty będą rozdawane w trakcie przedstawienia, które nie będzie jedyną atrakcją oferowaną tego dnia najmłodszym. W Galerii Kazimierz odbędzie się również spotkanie z aktorami Teatru Bagatela oraz zaprezentowany zostanie film nagrany podczas występów w szpitalach.

  „Galeria Kazimierz jest miejscem przyjaznym dzieciom. Cyklicznie odbywają się u nas warsztaty edukacyjne z cyklu „Mały Kazimierz”, ostatnio zorganizowaliśmy również radosne spotkania mikołajkowe. Planując nasze działania pamiętaliśmy również o dzieciach, które, na co dzień zmagają się z wyzwaniami, z którymi z trudem radzą sobie dorośli. Pamiętając o maluchach, które przebywając w krakowskich szpitalach walczą o zdrowie, chcieliśmy zrobić też coś dla nich, dać im trochę uśmiechu i zabawy, odciągnąć ich, chociaż na parę chwil od trudnej rzeczywistości. Dlatego podjęliśmy wyjątkową inicjatywę wraz z Teatrem Bagatela i cieszymy się, że nasze działania są tak pozytywnie odbierane" - podsumowuje Paweł Kotlarski, dyrektor Galerii Kazimierz.  .


  Galeria Kazimierz to nowoczesne centrum handlowe, działające od 2005 roku. Centrum handlowe zlokalizowane jest w historycznym centrum Krakowa, przy ulicy Podgórskiej. Na dwóch poziomach galerii znajduje się ponad 150 sklepów znanych polskich i zagranicznych marek, liczne punkty usługowe i gastronomiczne oraz multipleks z 10 salami kinowymi. Prestiżowymi najemcami są m.in. Cinema City, Alma, Empik, Zara, H&M, Go Sport czy Pure. Obiekt oferuje prawie 40 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni handlowej.

  Od 2014 roku właścicielem galerii jest Invesco Real Estate. Jest to pierwsza oraz jedna z czołowych inwestycji IRE w Polsce. Koncepcję zmian dla Galerii Kazimierz przygotowała londyńska pracownia architektoniczna Haskoll, która specjalizuje się w projektach centrów handlowych, natomiast projekt architektoniczny przygotowała krakowska pracownia Meblodom. Za zarządzanie galerią odpowiedzialna jest firma CBRE.  więcej informacji:
  www.galeriakazimierz.pl  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  OSOBOWOŚĆ ROKU 2016 [KONIEC GŁOSOWANIA]

  OSOBOWOŚĆ ROKU 2016 [KONIEC GŁOSOWANIA]

  Wybieramy najlepsze stacje narciarskie [GŁOSOWANIE]

  Wybieramy najlepsze stacje narciarskie [GŁOSOWANIE]

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)