Ja? Pracuję w Maku!

  Anna Nagel

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Dawid, pracujący w jednej z restauracji McDonald’s w Piotrkowie Trybunalskim, twarzą ogólnopolskiej kampanii wizerunkowej marki

  Dawid, pracujący w jednej z restauracji McDonald’s w Piotrkowie Trybunalskim, twarzą ogólnopolskiej kampanii wizerunkowej marki ©Materiały Prasowe

  Polski McDonald's to 382 restauracje na terenie całego kraju, w których zatrudnionych jest ponad 19 000 pracowników. Ludzi interesujących, różnorodnych, z których wielu ma niezwykłe pasje i zainteresowania. Decydują o wartości i sukcesie firmy, są najcenniejszym kapitałem marki.
  Dawid, pracujący w jednej z restauracji McDonald’s w Piotrkowie Trybunalskim, twarzą ogólnopolskiej kampanii wizerunkowej marki

  Dawid, pracujący w jednej z restauracji McDonald’s w Piotrkowie Trybunalskim, twarzą ogólnopolskiej kampanii wizerunkowej marki ©Materiały Prasowe

  Obecna przez ostatnie tygodnie w przestrzeni internetowej kampania McDonald’s „Ja? Pracuję w Maku!” to projekt, w którym wystąpili autentyczni pracownicy firmy. Poznaliśmy ich pasje, zainteresowania i sposób spędzania wolnego czasu. W ramach wewnętrznego konkursu, do którego McDonald's zaprosił wszystkich swoich pracowników, wyłoniono w głosowaniu pięcioosobową grupę, której zainteresowania najbardziej spodobały się innym pracownikom sieci.
  Wśród zwycięzców znaleźli się: mistrzyni badmintona, zapalony perkusista, zawodniczka reprezentacji Polski niesłyszących w piłce nożnej, pilot szybowcowy i pasjonat gardłowego śpiewu mongolskiego.

  Finałowa piątka została bohaterami kampanii wizerunkowej „Ja? Pracuję w Maku!”. Każda z osób prezentowała swoje zainteresowania w krótkich, dynamicznych spotach emitowanych w formacie VOD. Dodatkowo, na dedykowanej kampanii stronie pracujewmaku.pl, zorganizowany był ogólnopolski, otwarty konkurs. Aby wziąć w nim udział wystarczyło oddać głos na jednego z pięciu pracowników McDonald’s, którego pasja podobała się najbardziej i załączyć ciekawy komentarz. Autorzy komentarzy rywalizowali o kamery GoPro. Pracownik, zwycięzca głosowania internautów, otrzymał ufundowany przez McDonald’s grant finansowy na dalszy rozwój jego zainteresowań.

  Wśród pięciu finalistów konkursu był między innymi Dawid Skrzypczyk, który trenuje od dwóch lat szybownictwo. Od dziecka marzył o uprawianiu sportów lotniczych.
  - W dzieciństwie mieszkałem niedaleko lokalnego lotniska. Rodzice często zabierali mnie w okolice pasa startowego, gdzie oglądaliśmy startujące i lądujące samoloty. Oglądaliśmy tez osoby oddające skoki spadochronowe. Chyba wtedy zaszczepiłem w sobie pasję do tego typu aktywności. Nawet filmy najczęściej wybieram te, w których występuje motyw lotnictwa. Fascynuje mnie wolność, którą daje ten sport. Unoszenie się w powietrzu, wśród chmur, ptaków - tylko ja i niebo. To ogromna odpowiedzialność, ale też niesamowite przeżycie. Mam za sobą trzy sezony lotnicze, w Polsce są one bardzo krótkie trwają tylko kilka miesięcy. Szybownictwo wymaga odpowiedniej pogody – wiatru, przejrzystego nieba i nie za wysokiej temperatury. Obecnie mam wylatanych prawie 100 godzin w powietrzu. Teraz marzę o tym, aby wykonać kurs akrobacji szybowcowej” – opowiada Dawid.
  Skąd pomysł wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez McDonald's?

  – Lubię dzielić się swoją pasją z innymi. Często zabieram w lot swoją dziewczynę, znajomych. To niecodzienne zainteresowanie, wymaga dużo cierpliwości i poświęceń, ale warto. Chciałem się podzielić tymi przeżyciami z innymi, nie tylko najbliższymi. Okazało się, że miałem rację i moja pasja zaciekawiła najpierw jury, a potem innych pracowników McDonald’s, dzięki którym dostałem się do finału – wyjaśnia Dawid.

  Oprócz Dawida, w konkursie udział wzięła też Ania Belicka z Kielc, zdobywczyni złotego i brązowego medalu mistrzostw Polski w badmintonie. - Ten sport nie jest w Polsce popularny. Tym bardziej cieszę się, że zostałam wybrana przez kolegów, pracowników McDonald's do finałowej piątki – mówi Ania.

  Inna finalistka – Marta Zalewska z Wrocławia - jest zawodniczką reprezentacji Polski niesłyszących w piłce nożnej. - Zależało mi na tym, aby pokazać, że osoby niepełnosprawne mają również ciekawe pasje i zainteresowania i osiągają sukcesy w dziedzinach, którymi się zajmują. Moje sukcesy wiele dla mnie znaczą, chciałam je zaprezentować szerzej, a McDonald's dał mi taką szansę – opowiada Marta.

  Z kolei Ksawery z Warszawy pasjonuje się mongolskim śpiewem gardłowym. - Ponad dwa lata temu oglądając jeden z polskich talent show, trafiłem na występ osoby, która zaprezentowała taki śpiew. Zacząłem zgłębiać temat, znalazłem w Internecie video tutoriale i na ich podstawie uczyłem się pierwszych dźwięków śpiewu mongolskiego. Od jakiegoś czasu zabrałem się poważnie za ćwiczenia i chodzę na indywidualne lekcje nauki śpiewu – wyjaśnia.

  Piątym finalistą jest Piotr Czacharowski z Gdyni, zapalony perkusista, który wraz ze swoim zespołem Hellvoid wyruszy wiosną w swoją pierwszą mini trasę koncertową poza Polskę. - Muzyka to moja pasja, która pozwala mi się odprężyć. McDonald's dał mi możliwość pokazania innym pracownikom mojego zespołu. To dla mnie ogromna szansa i niesamowita duma – powiedział Piotr.

  Ostatecznie w głosowaniu internautów zwyciężył Dawid Skrzypczyk. Film przedstawiający jego pasję – szybownictwo – można obejrzeć na stronie www.pracujewmaku.pl. Dostępne są tam również


  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  MISTRZOWIE URODY POSZUKIWANI! Zgłoś kandydatów!

  MISTRZOWIE URODY POSZUKIWANI! Zgłoś kandydatów!

  Wybieramy najlepsze stacje narciarskie [GŁOSOWANIE]

  Wybieramy najlepsze stacje narciarskie [GŁOSOWANIE]

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)