E-walutowe eldorado. Kantory internetowe mają za sobą...

  E-walutowe eldorado. Kantory internetowe mają za sobą rekordowy rok

  Artykuł sponsorowany

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  E-walutowe eldorado. Kantory internetowe mają za sobą rekordowy rok
  1/2
  przejdź do galerii

  Miliardy złotych obrotu, setki tysięcy zadowolonych klientów, niezachwiana opinia na rynku. Kantory internetowe mają powody do zadowolenia. Ostatnich 12 miesięcy to bezustanny wzrost zainteresowania tego typu serwisami. Jak tłumaczyć fenomen e-kantorów?

  2016 rok z pewnością dał wiele powodów do zadowolenia właścicielom kantorów operujących w Internecie. Jak pokazują dane, tylko dwa serwisy prowadzone przez firmę Currency One – Internetowykantor.pl i Walutomat, mogą pochwalić się ponad 14 miliardami obrotu tylko w ciągu 12 miesięcy. To o miliard więcej niż przed rokiem.

  Waluta w sieci

  Jeszcze kilka lat temu nikt nie spodziewałby się, że tak duża grupa klientów przeniesie swoje potrzeby walutowe do Internetu. To, co niedawno wydawało się niemożliwe, dziś jest już codziennością – setki tysięcy klientów kantorów on-line nie może kłamać. Jak pokazują dane Currency One, tylko z dwóch serwisów prowadzonych przez poznańską firmę – Internetowykantor.pl i Walutomat, korzysta prawie pół miliona użytkowników. Klienci chwalą sobie szybką i sprawną obsługę, ciągły dostęp do waluty i, przede wszystkim, najtańsze ceny na rynku. E-kantory można śmiało ogłosić idealną alternatywą dla tradycyjnych rozwiązań.

  2016 rok pełen był trudnych momentów dla rynku wymiany walut. Jak zawsze emocje budziła sytuacja tzw. frankowiczów. Kredytobiorcy, którzy zdecydowali się spłacać swoje zobowiązania w szwajcarskiej walucie, już nie raz zmuszeni byli do szybkiej reakcji na wahania franka. Dzięki dostępności takich serwisów jak Internetowykantor.pl ta grupa mogła łatwo i szybko zebrać pieniądze niezbędne do opłacenia rat.

  Polityka a waluty

  Skąd tak duże zainteresowanie frankiem? Duży wpływ na kurs waluty miał wybór Donalda Trumpa na Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Jeszcze przed głosowaniem eksperci walutowi spodziewali się, że ewentualne zwycięstwo kandydata Partii Republikańskiej może spowodować wahania walut. Dlatego, aby zminimalizować ryzyka, inwestorzy decydowali się na tzw. bezpieczne aktywa. Robią tak zawsze, gdy czasy są niepewne.

  Bezpieczną inwestycją okazał się szwajcarski frank – w efekcie waluta zdrożała, a rodzima złotówka słabła. Zależność szwajcarskiego pieniądza od wyniku potyczki wyborczej w USA spowodowała, że klienci, szczególnie ci spłacający kredyty w CHF, szukali taniego źródła walut. Stąd tak dobry wynik franka, który stanowi 6% wszystkich wymienianych. Najlepszy kurs franka oferowały Internetowykantor.pl i Walutomat i dlatego obrót obu serwisów był tak dobry.

  Interesująco wygląda zdecydowany wzrost zainteresowania platformami firmy Currency One wśród mikroprzedsiębiorców. W obu serwisach liczba transakcji dokonywanych przez prowadzących małe i średnie firmy wzrosła aż o 47% w porównaniu listopada 2016 do wyników z roku poprzedniego.  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  MISTRZOWIE URODY POSZUKIWANI! Zgłoś kandydatów!

  MISTRZOWIE URODY POSZUKIWANI! Zgłoś kandydatów!

  Wybieramy najlepsze stacje narciarskie [GŁOSOWANIE]

  Wybieramy najlepsze stacje narciarskie [GŁOSOWANIE]

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)