Kraków. Niemcy mistrzami Europy w piłce ręcznej [ZDJĘCIA]

Niemcy mistrzami Europy w piłce ręcznej.
Niemcy mistrzami Europy w piłce ręcznej. fot. Anna Kaczmarz
Po 17 dniach święto piłki ręcznej w Polsce dobiegło końca. Mistrzostwa Europy - rozgrywane w Krakowie (m.in. finał), Katowicach, Gdańsku i Wrocławiu - na długo zapiszą się w pamięci. To na naszym Euro pobito rekord frekwencji na trybunach - 400 tys. Nie zabrakło tego, czego wszyscy oczekują od wielkich imprez - pełnych trybun, gorącego dopingu, wielkich emocji. Także niespodzianek, bo za taką należy uznać złoto dla Niemców, którzy na poprzednie ME się nie zakwalifikowali. W finale rozegranym w Krakowie pokonali Hiszpanów 24:17.

Autorka: Joanna Urbaniec, Gazeta Krakowska

Finał mistrzostw Europy w piłce ręcznej Niemcy - Hiszpania.

Niemcy - Hiszpania WYNIK Finał Euro 2016 w piłce ręcznej KTO...

Obie ekipy w całym meczu bardzo skutecznie grały w obronie. W 7 min, gdy dopiero pierwszego gola zdobyli Hiszpanie, było tylko 2:1 dla Niemców. Po pierwszym kwadransie faworyt był w opałach. Niemcy prowadzili 7:2, a błyszczał Kai Haefner (powołany do kadry dopiero w środę zawodnik zdobył 3 z 4 pierwszych goli; łącznie po meczu miał ich 7).

Nasi zachodni sąsiedzi też jednak zatracili skuteczność. Przez 6 minut nie zdobyli gola; trafili w 21 min, a ponownie - dopiero na nieco ponad minutę przed przerwą. Utrzymywali przewagę dzięki rewelacyjnemu Andreasowi Wolffowi (jeszcze przed finałem wybrany najlepszym bramkarzem turnieju).

Do szatni zespoły schodziły przy stanie 10:6. Dalszą rywalizację ustawił początek II połowy. Znów fantastycznymi interwencjami popisywał się Wolff i jego drużyna szybko powiększyła przewagę. Na 7 minut przed końcem Hiszpanie tracili już 8 goli (21:13), a że Wolff trzymał wysoki poziom (w całym meczu obronił 16 z 33 rzutów), niewiele mogli zdziałać.

Niemcy-Hiszpania 24:10 (10:6)
Bramki: Haefner 7, Dahmke 4, Faeth 3, Reichmann 3, Pekeler 2, Sellin 1, Strobel 1, Schmidt 1, Kuehn 1, Kohlbacher 1 - Entrierros 5, Tomas 4, Dujshebaev 3, Garcia 2, Rivera 1, Canellas 1, Ugalde 1.