Kraków: trialowe mistrzostwa Polski [ZDJĘCIA]

jkl, pzkol.pl
Mistrzostwa Polski w trialu w Krakowie
Mistrzostwa Polski w trialu w Krakowie fot. Aneta Żurek
W Krakowie odbyły się kolarskie indywidualne mistrzostwa polski w konkurencji trial. Rafał Kumorowski (Aquila Wadowice) wywalczył swój 19. tytuł mistrza Polski w trialu. Osiągnął to w kategorii 26 cali. Na rowerze 20" najlepszy był Karol Serwin (Champion Świdnik). Zawody rozegrane przed Galerią Krakowską przyciągnęły bardzo wielu kibiców.

Do rywalizacji przystąpili zawodnicy z kategorii senior 26 cali, senior 20 cali, junior, Femine Open, hobby młodzik i hobby junior. Przygotowano dla nich 6 sekcji, zbudowanych m.in. z opon, bloków betonowych, czy też drewnianych bali.

W swojej kategorii Kumorowski nie dał rywalom żadnych szans i wygrał zdecydowanie. Na podium znaleźli się także Paweł Reczek oraz Tomasz Tamioła.

Wśród zawodników na rowerach 20-calowych, najlepszy był Czech Jan Kocis. Wygrał on klasyfikację open, ale nie był sklasyfikowany w mistrzostwach Polski. W związku z tym tytuł mistrza kraju, zdobył Karol Serwin. Srebro wywalczył Michał Nowak, a brąz Filip Mrugała.

Wśród juniorów najlepszy był Jacek Jarząbek. W kategorii hobby młodzik triumfował Bartłomiej Hajduk, a Tomasz Pudalik wygrał w kategorii hobby junior. Najlepszą zawodniczką była Słowaczka, Tatiana Janickowa, która pokonała swoją rodaczkę Jankę Kucovą i Faustynę Wołek.