Hiszpania i Szwajcaria na Euro 2016

Hiszpania i Szwajcaria zostały kolejnymi finalistami mistrzostw Europy, które odbędą się w 2016 roku we Francji.

O awansie Hiszpanów z grupy C przesądziła ich wygrana w Logrono z Luksemburgiem 4:0 (1:0). Bramki: Santiago Cazorla w 42 i 85 minucie oraz Paco Alcacer w 67 i 80 minucie. Ten drugi wszedł ma boisko w 33 minucie, zmieniając Alvaro Moratę.

W tej samej grupie Słowacja przegrała w Żilinie z Białorusią 0:1 (0:1) po bramce Stanisława Draguna 34, a Macedonia uległa w Skopje Ukrainie 0:2 (0:1) po golach Jewhena Sełezniowa w 59 minucie z rzutu karnego i Artema Krawecia w 87 minucie.

Słowacja i Ukraina nadal mają szansę na bezpośredni awans. Mają na koncie po tyle samo (19) punktów, ale w lepszej sytuacji jest Ukraina, która w poniedziałek zagra na wyjeździe z Luksemburgiem (a Ukraina u siebie z Hiszpanią) i ma lepszy bilans bezpośrednich spotkań (1:0 i 0:0).

Szwajcaria zapewniła sobie awans z grupy E po rozgromieniu w Sankt Gallen San Marino 7:0 (1:0). Bramki: Michael Lang 16, Gokhan Inler 55 k., Admir Mehmedi 65, Johan Djourou 72 k., Pajtim Kasami 75, Breel Embolo 80 k., Eren Derdyiok 89.

W tej samej grupie Anglia, która już wcześniej zagwarantowała sobie wyjazd na Euro 2016, pokonała w Londynie Estonię 2:0 (1:0) po trafieniach Theo Walcotta w 45 min i Raheema Stelinga w 86 minucie, a Słowenia tylko zremisowała w Lublanie z Litwą 1:1 (1:0), uzyskując prowadzenie po bramce Valtera Birsy w 45 minucie z rzutu karnego i tracąc je po golu Arvydasa Novikovasa w 86 minucie także z rzutu karnego.

Materiał oryginalny: Hiszpania i Szwajcaria na Euro 2016 - Dziennik Polski