Kraków. Wykłady i warsztaty dla dzieci na Ogólnopolskim...

Kraków. Wykłady i warsztaty dla dzieci na Ogólnopolskim Kongresie Ratowników Medycznych

Zdjęcie autora materiału

Katarzyna Kojzar

Gazeta Krakowska

Gazeta Krakowska

Ponad pół tysiąca ratowników medycznych z całej Polski przyjechało na III Ogólnopolski Kongres Ratowników Medycznych do Krakowa.
Postępowanie z chorymi po urazie na podstawie doświadczeń wojskowych żołnierzy służących m. in. w Iraku i Afganistanie, symulacje i pokazy najnowocześniejszego sprzętu służącego do ratowania życia, 60 wykładów prezentujących procedury postępowania w stanach zagrożenia życia to tylko niektóre elementy bardzo bogatego programu merytorycznego przygotowanego przez organizatorów.

W trakcie trwania Kongresu, ratownicy medyczni mogą również poznać nowoczesne technologie stosowane w poszukiwaniu ofiar klęsk żywiołowych i wypadków masowych w trudno dostępnych obszarach. Drony i inne bezzałogowe systemy latające to sprawdzone rozwiązania, które mogą zwiększyć skuteczność działań służb pracujących na ziemi.

- System ratownictwa medycznego potrzebuje zmian, wdrażania nowoczesnych technologii i otwarcia na nowe rozwiązania, zwiększające skuteczność i efektywność naszej pracy. Powinniśmy korzystać z doświadczeń innych krajów, rozwijać nasze umiejętności, wiedzę i kompetencje. To jedyny sposób na wzrost skuteczności działań w całym systemie opieki przedszpitalnej- twierdzi Adrian Stanisz, przewodniczący komitetu organizacyjnego.

Kongres to nie tylko spotkania praktyków i specjalistów - to także szansa dla najmłodszych, żeby nauczyć się pierwszej pomocy.
Kiedy trzeba wezwać pomoc?Jakie są numery alarmowe? Co znajduje się w apteczce? Jak udzielić pierwszej pomocy? Odpowiedzi na te pytania będą szukać uczestnicy Klubu Małego Ratownika.

W zajęciach mogą wziąć udział wszystkie zainteresowane dzieci. Warsztaty są bezpłatne i odbędą się 10 października, w sobotę, od godz. 10 do 14 w Centrum Dydaktyczno-Kongresowym przy ul. Łazarza 16 w Krakowie.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Polecamy

Dla rozwoju infrastruktury i środowiska w Małopolsce

Dla rozwoju infrastruktury i środowiska w Małopolsce

Strefa Agro - rolnicze wiadomości z Małopolski

Strefa Agro - rolnicze wiadomości z Małopolski

Niezawodne światłowody (materiał informacyjny Orange)

Niezawodne światłowody (materiał informacyjny Orange)

Oto MISS EURO 2016? Zobacz zdjęcia kibiców z meczu Polska - Ukraina [MEGAGALERIA]

Oto MISS EURO 2016? Zobacz zdjęcia kibiców z meczu Polska - Ukraina [MEGAGALERIA]