Pilne
Ogromne widowisko w Tauron Arena Kraków! Musical „METRO”

Ogromne widowisko w Tauron Arena Kraków! Musical „METRO”

Artykuł sponsorowany

Gazeta Krakowska

Ogromne widowisko w Tauron Arena Kraków! Musical „METRO”
1/10
przejdź do galerii
Najsłynniejszy polski musical Janusza Józefowicza oraz Janusza Stokłosy odwiedzi Kraków. Kilkadziesiąt najlepszych w Polsce tancerzy, kaskaderów, aktorów oraz wokalistów pojawi się na jednej scenie aby zagrać w tym przedstawieniu.
Dźwięk, światło, multimedia oraz lasery z najwyższej półki spowodują, że spektakl na bardzo długo pozostanie w pamięci publiczności. Agencja Koncertowa Royal Concert odpowiedzialna za Metro informuje, że bilety cieszą się ogromnym zainteresowaniem i rozchodzą się w błyskawicznym tempie. Organizatorzy spodziewają się kilkunastu tysięcy publiczności.

Świat się zmienia,
Padają mury, otwierają się granice
Teatr też się zmienia
Niezmienne pozostają tylko marzenia…
… marzenia młodych ludzi, nasze marzenia

Grupa młodych wykonawców opowiada o swoich marzeniach, a każda wyśpiewana nuta, każdy wytańczony takt jest tych marzeń spełnieniem. Widzimy więc na scenie pasję i entuzjazm, taniec i śpiew jakiego nie znał polski teatr. Jest tam miłość, szaleństwo i młodość. I to wszystko sprawia, że granica między teatrem a rzeczywistością staje się płynna, akcja spektaklu zdaje się wykraczać daleko poza teatralne foyer, a czas staje się wyłącznie funkcją wyobraźni.

„METRO”. Gdzieś między fikcją a rzeczywistością … Uliczni grajkowie, śpiewacy i tancerze wystawiają na podziemnych peronach metra spektakl dla pasażerów. Jego twórcą i animatorem jest Jan, dla którego metro jest domem, a underground – sposobem na życie. Spektakl budzi sensację, a młodzi artyści otrzymują propozycję pracy w komercyjnym teatrze. To opowieść o marzeniach i rozczarowaniach, o pasji i zdradzie, o młodzieńczych ideałach i władzy pieniądza, a przede wszystkim to historia romantycznej miłości.

libretto i teksty piosenek – AGATA i MARYNA MIKLASZEWSKIE
muzyka - JANUSZ STOKŁOSA
scenografia – JANUSZ SOSNOWSKI
dźwięk – JAROSŁAW REGULSKI, KRZYSZTOF JAROSZEWSKI
kostiumy – EWA KRAUZE i MAGDALENA MACIEJEWSKA
światło - MIECZYSŁAW KOZIOŁ
efekty laserowe – DANUTA BILIŃSKA

scenariusz, choreografia i reżyseria - JANUSZ JÓZEFOWICZ
prapremiera – 30.01.1991r. w Teatrze Dramatycznym w Warszawie
premiera w teatrze MINSKOFF na Broadwayu /USA/ 16.04.1992r.
do kwietnia 1998r. zagrano 950 przedstawień!

(…) To wielkie osiągnięcie polskiej kultury. Ci wspaniale utalentowani młodzi ludzie pojawili się w jednym z najsłynniejszych miejsc światowego teatru i zmusili amerykańską publiczność, by oklaskiwała ich stojąc. To wydarzenie ogromnej wagi.
/Prof. Zbigniew Brzeziński – były doradca prezydenta USA/

(…)Musical „Metro” stał się pierwszym w Polsce – i jak dotąd jedynym – „kultowym” wydarzeniem teatralnym. Żadne polskie przedstawienie dramatyczne, komediowe, operowe, operetkowe, kabaretowe czy rewiowe nie osiągnęło 950 przedstawień, żadne nie było obejrzane przez prawie milion widzów. Ale produkcja „Metra” to nie tylko historia niebywałego wprost sukcesu kasowego, a także artystycznego. To przede wszystkim optymistyczna historia grupy młodych ludzi. Ludzi, którzy udowodnili, że gdy się ma talent i ambicje, nawet w Polsce można odnieść sukces, zdobyć pieniądze i sławę. /Antena/

Czas trwania przedstawienia (z przerwą) – 135 min

TAURON Arena Kraków, 17 października 2015 r. godz. 19.00
Bilety w cenach 80 PLN, 100 PLN, 110 PLN, 130 PLN, 150 PLN oraz 200 PLN VIP do nabycia w salonach EMPiK oraz na stronie www.eventim.pl

Informacje i zamówienia zbiorowe biletów tel. 500 461 318, e- mail biuro@royalconcert.pl
Więcej informacji na stronie www.royalconcert.pl


Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo