Koszykówka. Wisła znów górą w Nowym Sączu

Redakcja
Sądecka drużyna młodzików STS Wikar Nowy Sącz rozegrała z niepokonanym od kilku sezonów zespołem TS „Wisła” Kraków bardzo dobry mecz. Gospodarze prowadzili po pierwszej połowie spotkania różnicą dwu punktową 28-26, ale nie udało się im zakończyć meczu korzystnym wynikiem.

STS Wikar Nowy Sącz – TS Wisła Kraków 49:61 (11:19, 17:7, 7:17, 14:18)
Sędziowali: Adam Ozga i Łukasz Oleksy.
STS Wikar Nowy Sącz: Wiktor Chowaniec 13 pkt(1x3), Jakub Rola 9 (2x3), Mateusz Obrzut 7 (1x3), Michał Krawczyk 5, Jakub Kopiec 4 , Wojciech Kossowski 3, Łukasz Skrzypiec 2, Kacper Kropiwnicki 2, Wojciech Bania 2, Szymon Frojdenfal 2, Kacper Liśkiewicz, Michał Lorek. Trener drużyny Łukasz Sommer.
TS Wisła Kraków: Rerak 20, Szymański 13 (1x3), Jędrzejczyk 11, Przęczek 6, Kawalec 3, Latos 2, Kucharski 2, Sztandarski 2, Ruszkowski 2.
Po zmianie stron na parkiecie trwała sportowa bitwa. Goście przejęli inicjatywę i nie pomogły rzuty za 3 punkty Jakuba Roli,Mateusza Obrzuta i Wiktora Chowańca.
O przegranej sądeckiej drużyny prowadzonej przez trenera Łukasza Sommera zadecydowała 2 i 3 minuta trzeciej kwarty spotkania gdzie drużyna TS „Wisła” Kraków uzyskała 11 punktów. W tym czasie słabiej zagrali w obronie, popełniając też sporo błędów ataku, co wykorzystywali rywale przeprowadzjąc skuteczn kontry. Na jednej z nich na tablicy wyświetlił się wynik 31:37 dla Wisły. Mimo wielu akcji w wykonaniu sądeczan strat nie udało się odrobić.

Materiał oryginalny: Koszykówka. Wisła znów górą w Nowym Sączu - Gazeta Krakowska