Bieg Trzech Kopców 2015. Sergii Rybak wybiegał zwycięstwo w Krakowie [ZDJĘCIA, WIDEO]

red.
W Krakowie odbyła się już dziewiąta edycja Biegu Trzech Kopców. Zwycięzcą tegoroczengo Biegu został Ukrainiec Sergii Rybak z czasem 00:43:34, drugie miejsce zajął Adam Czerwiński (0:44:10) a trzecie Radosław Kłeczek (0:44:10).

Kraków. Bieg Trzech Kopców 2015 [ZDJĘCIA UCZESTNIKÓW]
9. PZU Bieg Trzech Kopców to jedyny w Polsce bieg górski, który wiedzie przez centrum dużego miasta. Na trasie znajdują się liczne atrakcje turystyczne Krakowa, oprócz kopców również kładka im. o. Bernatka, Skałka, Wawel, klasztor sióstr Norbertanek.

Autor: Adam Wojnar

Z uwagi na zróżnicowanie terenu, wynoszące 160 m, bieg został zaliczony do kategorii „anglosaski”, w odróżnieniu od wersji „alpejskiej”, w której trasa w przeważającej części prowadzi pod górę.