Bayern - Borussia 5:1. Lewandowski zdobył dwa gole [BRAMKI, WYNIK MECZU, WIDEO]

red./Adrian Lakowski, Michał Skiba (AIP)
Bayern Monachium wygrał w hicie 8. kolejki Bundesligi z Borussią Dortmund 5:1. Dwie bramki zdobył Robert Lewandowski. Otwarta gra z Bayernem zawsze niesie za sobą ogromne ryzyko. Dortmundczycy grali odważnie, ale brakowało im skuteczności. Bawarczycy natomiast bezlitośnie wykorzystywali wszystkie błędy rywali.

Bayern - Borussia 5:1 [BRAMKI, WYNIK MECZU, WIDEO]

8. kolejka - Bayern Monachium – Borussia Dortmund
Darmstadt – Mainz 2:3 (Heller 27, Sailer 57 – Bell 15, Malli 24, De Blasis 64); Hertha – HSV 3:0 (Kalou 17, Ibisević 76, 78); Borussia M’gladbach –Wolfsburg 2:0 (Nordtveit 76, Traore 79); Hoffenheim – Stuttgart 2:2 (Volland 33 z karnego, 77 – Kliment 64, Werner 90); Ingolstadt –Eintracht 2:0 (Gross 78, Lex 84); Hannover – Werder 1:0 (Sane 56); Schalke –Koeln 0:3 (Modeste 45, Gerhardt 80, Zoller 84); Bayern – Borussia Dortmund 5:1 (Mueller 26, 34 z karnego, Lewandowski 46, 58, Goetze 66 – Aubameyang 37); Bayer –Augsburg 1:1 (Bellarabi 39 – Leno 12 sam.).

Kciuki za Borussię w meczu z Bayernem trzymali nie tylko kibice w Dortmundzie. – Dla ligi wygrana Bayernu nie byłaby korzystna. Siedmiopunktowa różnica, jaką wypracowaliby sobie wówczas Bawarczycy, byłaby dla Borussii ciężka do odrobienia. Nie sprzyjałoby to emocjom w dalszej części rozgrywek – mówił przed meczem były trener Bayernu Ottmar Hitzfeld.

Źródło: Foto Olimpik/x-news

Borussia z Tuchelem za sterami nabrała wiatru w żagle. Nowemu szkoleniowcowi udało się wyeliminować błędy, z którymi nie mógł uporać się Jürgen Klopp. Dortmundczycy znowu skutecznie straszą swoich przeciwników atakiem skrzydłami i wysokim pressingiem. Na siedem dotychczas rozegranych kolejek wygrali pięć spotkań, a dwa zremisowali.

BAYERN - BORUSSIA. LEWANDOWSKI ZDOBYŁ DWIE BRAMKI
Mimo świetnej dyspozycji piłkarzy Borussii włodarze mocno tonowali optymistyczne nastroje fanów i nadzieje na to, że Westfalczycy mogą wywalczyć w tym roku tytuł mistrzowski. – Raz, w pojedynczym meczu możemy pokonać Bawarczyków, ale po ostatniej kolejce nie będziemy wyżej w tabeli. Przy ogromnej sile Bayernu nie dokona tego też żaden inny zespół w Niemczech. Naszym celem na ten rok jest powrót do Ligi Mistrzów – zdradził prezes Borussii Hans-Joachim Watzke.

Tuchel przed szlagierem z Bayernem postanowił nieco przemeblować skład. Na ławce rezerwowych usiadł Marco Reus, natomiast szansę na występ od pierwszych minut otrzymał Łukasz Piszczek. Zaprezentowane przez Tuchela ustawienie zwiastowało, że Borussia na Allianz Arenę nie przyjechała się bronić.

Otwarta gra z Bayernem zawsze niesie za sobą ogromne ryzyko. Dortmundczycy grali odważnie, ale brakowało im skuteczności. Bawarczycy natomiast bezlitośnie wykorzystywali wszystkie błędy rywali.

Do przerwy mistrzowie kraju prowadzili z Borussią 2:1. Dwie bramki dla Bayernu zdobył Thomas Müller, natomiast dla BVB strzelił Pierre-Emerick Aubameyang, który dzięki temu trafieniu na chwilę zrównał się w liczbie bramek z Robertem Lewandowskim. Na chwilę, albowiem minutę po przerwie Polakowi udało się wpisać na listę strzelców (wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem).

Pełna relacja: Bayern - Borussia 5:1. Robert Lewandowski strzelił dwie bramki [ZDJĘCIA]