Pilne
Film
Odc. 2/4: Broń cenna jak życie

Jak powstańcy zdobywali uzbrojenie?

Rozwiń

Jak powstańcy zdobywali uzbrojenie?

W 2. odcinku "Tajemnic Państwa Podziemnego" opowiadamy, jak powstańcy zdobywali i konstruowali uzbrojenie w oblężonym mieście. Sprawdzamy też, jak działały Błyskawice, Piaty, powstańcze katapulty, granatniki i miotacze płomieni. Obejrzyj go lub przejdź do pełnego wydania Powstania Warszawskiego.

Obejrzyj wszystkie odcinki
Zwiń
Obejrzyj wideo
Kraśnik nie przyjmie uchodźców. Burmistrz odpowiada...

Kraśnik nie przyjmie uchodźców. Burmistrz odpowiada wojewodzie

Sławomir Skomra

Kurier Lubelski

Aktualizacja:

Kurier Lubelski

Kraśnik nie przyjmie uchodźców. Burmistrz odpowiada wojewodzie
1/3
przejdź do galerii
Burmistrz Kraśnika odpowiada na apel wojewody: „Mam nadzieję, że nie jest Pana intencją wysiedlenie z tego budynku kraśnickich rodzin z dziećmi w celu zakwaterowania tam islamskich uchodźców”. Wojciech Wilk jasno: - Pan burmistrz nie zrozumiał pisma.
Wojewoda lubelski, Wojciech Wilk – tak jak jego odpowiednicy w całym kraju – wysyła do samorządowców pisma, w których prosi o wskazanie miejsc, do których można by ewentualnie skierować uchodźców z Syrii i Erytrei.

Takie też pismo otrzymał Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika (kandydował z poparciem PiS). Można było przewidzieć, że burmistrz powie uchodźcom „nie”, ale chyba nikt nie podejrzewał, że zrobi to w taki sposób.


„Miasto Kraśnik nie dysponuje możliwością przyjęcia, zakwaterowania i wyżywienia grupy ponad 50 uchodźców. Informuję, że pierwszy raz w historii miasta Kraśnik, udało się wyremontować i dostosować do oczekiwanych przez Pana Wojewodę standardów 57 mieszkań socjalnych, położonych w budynku przy ul. Armii Krajowej 25a.’ – czytamy w liście burmistrza do wojewody i dalej: „Mam nadzieję, że nie jest Pana intencją wysiedlenie z tego budynku kraśnickich rodzin z dziećmi w celu zakwaterowania tam islamskich uchodźców. Nigdy bym na to nie pozwolił! Nadmieniam, że moim prawnym obowiązkiem jest zaspokajanie potrzeb naszych mieszkańców.”

Włodarczyk dodaje, że na lokale mieszkalne w Kraśniku nadal czeka 36 rodzin i zostało złożonych 30 kolejnych wniosków. „Ponadto informuję Pana Wojewodę, że zgodnie z art. 7. ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym moim prawnym obowiązkiem jako Burmistrza Miasta Kraśnik jest zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty tj. wszystkich mieszkańców Kraśnika poprzez prowadzenie polityki prorodzinnej, pomocy społecznej oraz wspierania rodzin a także porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli. W mojej ocenie naszym moralnym obowiązkiem jako Polaków jest umożliwienie jak najszybszego powrotu do kraju potomkom polskich patriotów przymusowo wywiezionych do dawnych republik sowieckich” – instruuje wojewodę burmistrz Kraśnika.

Co ciekawe wojewodą lubelskim jest Wojciech Wilk, polityk PO pochodzący z… Kraśnika. To też bliski współpracownik poprzednika Włodarczyka na stanowisku burmistrza.

- Pan burmistrz się myli. Nie zrozumiał pisma i proszę go, żeby nie wprowadzał mieszkańców w błąd i ich nie straszył – mówi Wilk i dodaje: - Nigdy nie było prośby o umieszczeniu uchodźców na terenie Kraśnika czy jakiejkolwiek innej miejscowości. Chodziło wyłącznie o wskazanie obiektów, w których potencjalnie mogliby być zakwaterowani cudzoziemcy – precyzuje.

Rzecznik prasowy wojewody, Marcin Bielesz dodaje, że już wiadomo, że zakwaterowaniem uchodźców zajmie się Urząd do Spraw Cudzoziemców i będą oni mieszkali na terenie specjalnych ośrodków.

Komentarze (103)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Europejczyk

Adam Nowak (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 17 / 1

Moja córka z zięciem rok temu wybudowali domek jednorodzinny w Austrii. Dwa tygodnie temu pojechali na wakacje i wczoraj wrócili do domu. Okazało się, że podczas nieobecności w ich domu zamieszkało...rozwiń całość

Moja córka z zięciem rok temu wybudowali domek jednorodzinny w Austrii. Dwa tygodnie temu pojechali na wakacje i wczoraj wrócili do domu. Okazało się, że podczas nieobecności w ich domu zamieszkało kilkunastu uchodźców! Włamali się i doszczętnie zrujnowali wszystkie pokoje. Wszędzie pełno zaschniętego błota, ogromny fetor wydobywający się z łazienki i toalety. Gdy zapchali ubikację zaczęli wypróżniać się do wanny i umywalki! Całe dno wanny pokryte kałem! Gorzej jak zwierzęta! Z kuchni i salonu zniknęła część mebli, ponieważ okazało się, że nieproszeni goście palili nimi w kominku, a sprzęt AGD RTV po prostu wyparował. Żeby jeszcze tego było mało, uchodźcy wszczęli awanturę gdy zięć kazał im się wynosić. Zanim przyjechała policja grozili mojej córce, że ją znajdą i zgwałcą! Jesteśmy wstrząśnięci! To co się tam wyprawia jest nie do pomyślenia. Strach wyjść na ulicę. Córka chce wracać do Polski jak najszybciej i wcale się jej nie dziwię. APEL DO PREZYDENTA=====ZAKAZAĆ WJAZDU TEJ DZICZY NA TEREN NASZEJ OJCZYZNY !!!!!!!!!!!!!!!!!zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
bez przesady

lala (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 6

ale bajeczka....o tym kale za duzo stanowczo

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Nauczka

Warsiawiak (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

To jest panie Nowak nauczka. Kara za wychodźtwo i ożenek z Niemcem. Niech córka wraca a zięć niech się ochrzci i wybuduje dom na Warmii.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Bełkot klasy zerowej :)

Yuppie (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 16 / 4

"Nigdy nie było prośby o umieszczeniu uchodźców na terenie Kraśnika czy jakiejkolwiek innej miejscowości. Chodziło wyłącznie o wskazanie obiektów, w których potencjalnie mogliby być zakwaterowani...rozwiń całość

"Nigdy nie było prośby o umieszczeniu uchodźców na terenie Kraśnika czy jakiejkolwiek innej miejscowości. Chodziło wyłącznie o wskazanie obiektów, w których potencjalnie mogliby być zakwaterowani cudzoziemcy – precyzuje." - TAKIEGO BEŁKOTU DAWNO JUŻ NIE SŁYSZAŁEM :Dzwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
bełkot

zawsze-nie (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

ale tak sie teraz rozmawia. powiedziałem, ale nie mówiłem, to nie ja.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
gratulacje dla Burmistrza

kazimierz (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 25

Brawo Panie Burmistrzu. Zachował się Pan jak prawdziwy Polak.Tak trzymać. Nie zwraca Pan uwagi na złośliwe komentarze.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
wysiedlenie z tego budynku kraśnickich rodzin z dziećm

Samorządowiec (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1 / 13

„wysiedlenie z tego budynku kraśnickich rodzin z dziećmi w celu zakwaterowania tam islamskich uchodźców. Nigdy bym na to nie pozwolił!”

W sposób jednoznaczny daje do zrozumienia, że istnieje...rozwiń całość

„wysiedlenie z tego budynku kraśnickich rodzin z dziećmi w celu zakwaterowania tam islamskich uchodźców. Nigdy bym na to nie pozwolił!”

W sposób jednoznaczny daje do zrozumienia, że istnieje możliwość wysiedlenia ludzi. Po co to robi?
Czytajcie ze zrozumieniem: „w celu zakwaterowania tam islamskich uchodźców” nie, ale ukraińskich już tak?
„Włodarczyk dodaje, że na lokale mieszkalne w Kraśniku nadal czeka 36 rodzin i zostało złożonych 30 kolejnych wniosków.”
To mi śmierdzi!!!!!
Na kilometry jedzie zastraszaniem!!!
zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Saint Kraśnik

Prawdziwy katolik (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 30

Ot godną to postawa prawdziwego chrześcijanina i katolika co niedzielę lata toto do kościoła i modli się za Papieża a w poniedziałek w d***e ma jego słowa dotyczące pomocy uchodźcom Amen


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Do "prawdziwego katolika"

racjonalista (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

To nie są uchodźcy, tylko spasione buhaje. A Franek Kimono nie jest papieżem, bo otwarcie w wielu sprawach działa wbrew doktrynie katolickiej. A poza tym katolik nie ma obowiązku wspierania procesu...rozwiń całość

To nie są uchodźcy, tylko spasione buhaje. A Franek Kimono nie jest papieżem, bo otwarcie w wielu sprawach działa wbrew doktrynie katolickiej. A poza tym katolik nie ma obowiązku wspierania procesu niszczenia swojej wspólnoty (bo tym byłoby pozwolenie na kolonizację Polski przez obcych narodowo, kulturowo, religijnie i cywilizacyjnie imigrantów).zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
do prawdziwego katolika

ateista (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 10

Chcesz, to pomagaj. Nikt ci nie broni.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Drugie oblicze...

hen (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4 / 30

... włodarzy Kraśnika. A jeszcze tak niedawno cała świta tego miasta z wielką pompą była na pielgrzymce w Częstochowie. I dla kogo ta obłuda "chrześcijanie"???


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Super

Zbylo (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 27 / 1

Jest tylu bezdomnych ludzie czekają na repatryjacje a my bedziemy przyjmować kozojebców ? Merkel ich zapraszała nie my

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
.

dfg (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 22 / 6

nigdzie nie beda mieszkali bo spalimy te osrodki


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Takie kwiatki

gosc (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1 / 31

Za takich jak Ty to wstyd, na odludzie i grzyby zbierać, bo ani do wsi ani do miasta, ani do Europy.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Mieszkanie w Kraśniku

gość (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 15

A może zmusić Krasniczan do powrotu. Niech wracaja, skoro Polska tylko dla Polaków, jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie, a Niemcy dalej będą Niemcami, Anglia dalej będzie Anglią, Belgia dalej będzie...rozwiń całość

A może zmusić Krasniczan do powrotu. Niech wracaja, skoro Polska tylko dla Polaków, jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie, a Niemcy dalej będą Niemcami, Anglia dalej będzie Anglią, Belgia dalej będzie Belgią. Dawali i dadzą sobie radę i bez nas.zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Obyma rencyma biję brawo !!!

Chłopek roztropek (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 28 / 3

Popieram Pana Burmistrza Kraśnika za odwagę w obec kolesia, który zapomniał komu i w jakiej kolejności należy się pomagać.


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Gdyby głupota umiała latać..

gosc (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 11 / 1

Według sondażu trzy czwarte badanych obawia się, że po otwarciu rynku pracy miejsca pracy dla Niemców bedą zagrożone. Na alarm biją związkowcy. "Welt" cytuje Klausa Wiesehügela, szefa związku...rozwiń całość

Według sondażu trzy czwarte badanych obawia się, że po otwarciu rynku pracy miejsca pracy dla Niemców bedą zagrożone. Na alarm biją związkowcy. "Welt" cytuje Klausa Wiesehügela, szefa związku zrzeszającego pracowników sektora budowlanego i rolniczego: "Słabo wykształcona, tania siła robocza z Europy Wschodniej będzie obniżać zarobki w Niemczech." zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Brawo

mb (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 28 / 1

Brawo. Jeden z niewielu, który się nie poddał poprawności politycznej. Już Panu Mirkowi współczuję, bo zostanie okrzyknięty ksenofobem, antykatolikiem itp.


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
PO_prawność PO_liczyczna

B;e (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 15

Co oznacza ten neologizm? Oznacza dyktaturę komuchów z PO i robienie kupy we własne gniazdo.
Koniec bliski. Koniec. Koniec. Koniec.


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Amen !

klaudio (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Amen !

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Prawda

gosc (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3 / 36

Czy by w Krasniku coś sie stało jak by 1 lub 2 rodziny zamieszkały??, ty piszesz o poprawności politycznej, a ja myślę o poprawności ludzkiej.


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
czytaj ze zrozumieniem

margi (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 7

2 rodziny to ponad 50 osob???

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
też prawda

do gościa (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 19

W piśmie wojewody jest mowa o grupie ponad 50 osób - żeby nie czuli się wyobcowani. A 1 lub rodziny? No cóż? Każdy może przyjąć pod swój dach kogo chce, więc w czym problem? Masz miejsce, stać cię?...rozwiń całość

W piśmie wojewody jest mowa o grupie ponad 50 osób - żeby nie czuli się wyobcowani. A 1 lub rodziny? No cóż? Każdy może przyjąć pod swój dach kogo chce, więc w czym problem? Masz miejsce, stać cię? To zaproś!zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
1-2 rodziny

joker (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

Może rodziny duże. Tak czy inaczej, zawsze wygrywają handlarze i producenci broni.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Pomoc potrzebna

gosc (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 5

Mierzysz sytuację swoja miarą - nie kupczę własnym rozumem i sprzedawczykiem nie jestem i nie będę (jak wielu), obserwuję, siedzę sobie, czytam i przez takich jak ty skóra mi cierpnie.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
To wź se gościu do siebie z jedną rodzinę ciapatych

A'Polonia Pierdółko (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 17 / 1

Wtedy to ciebie będziemy żałować

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo