Menu Region

MATEMATYKA MATURA 2013: poziom podstawowy [ARKUSZE,...

MATEMATYKA MATURA 2013: poziom podstawowy [ARKUSZE, ODPOWIEDZI]

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

PAP

PAP

1Komentarz Prześlij Drukuj
MATURA z matematyki 2013. Na naszej stronie znajdziecie ARKUSZE testów i przykładowe ODPOWIEDZI z matury z matematyki (poziom podstawowy).
1/23

MATURA 2013 matematyka: poziom podstawowy [ARKUSZE, ODPOWIEDZI, WYNIKI]


MATURA 2013 MATEMATYKA POBIERZ arkusz - matematyka poziom podstawowy (pdf)


Maturzyści muszą przystąpić do trzech egzaminów pisemnych: z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego.
Egzaminy z tych przedmiotów są obowiązkowe na poziomie podstawowym. Chętni mogą je zdawać także na poziomie rozszerzonym.

Egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym odbędzie się w piątek.

Maturzysta może wybrać też do sześciu przedmiotów dodatkowych. Zdaje je na poziomie podstawowym lub rozszerzonym. W tej grupie znajdują się: biologia, chemia, filozofia, fizyka i astronomia, geografia, historia, historia muzyki, historia sztuki, informatyka, język łaciński i kultura antyczna, język regionalny (kaszubski), wiedza o społeczeństwie, wiedza o tańcu.

Czas trwania egzaminu zależy od przedmiotu, który maturzysta zdaje, oraz od jego poziomu, np. egzamin z matematyki na poziomie podstawowym trwa 170 minut.

Matura 2013: polski. Maturzyści rozpoczęli pisanie [odpowiedzi, arkusze, wyniki]


Egzaminy pisemne przeprowadzane są przed i po południu - rozpoczynają się o godzinie 9 i 14. Po południu przeprowadzane są przede wszystkim egzaminy z przedmiotów rzadziej wybieranych przez maturzystów oraz egzaminy z języków obcych zdawane na poziomie rozszerzonym.

MATURA 2013 POLSKI POZIOM PODSTAWOWY [ARKUSZE]


MATURA 2013 MATEMATYKA poziom podstawowy [ODPOWIEDZI]


W środę po południu przeprowadzony będzie egzamin z historii muzyki. Chęć zdawania tego egzaminu zadeklarowało 427 maturzystów: 274 chce zdawać egzamin na poziomie podstawowym, a 153 na poziomie rozszerzonym.

Pisemna sesja egzaminacyjna potrwa do 28 maja. Aby otrzymać świadectwo dojrzałości, abiturienci muszą jeszcze przystąpić do dwóch obowiązkowych egzaminów ustnych: z języka polskiego i języka obcego nowożytnego. Przeprowadzane są one w szkołach przez nauczycieli. Ta sesja egzaminacyjna zakończy się również 28 maja.

Maturzyści ze szkół dla mniejszości narodowych mają jeszcze obowiązkowe egzaminy pisemne i ustne z języka narodowego.

Ci abiturienci, którzy nie mogą z przyczyn zdrowotnych lub losowych zdawać egzaminów pisemnych w wyznaczonych terminach, za zgodą dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych będą to mogli zrobić w dodatkowym terminie: między 3 a 19 czerwca.

Abiturient zda egzamin maturalny, jeżeli w części ustnej i części pisemnej z każdego przedmiotu obowiązkowego otrzyma, co najmniej, 30 proc. punktów możliwych do uzyskania z egzaminu z danego przedmiotu.

Maturzysta, który nie zda jednego z egzaminów, ma prawo do poprawki pod koniec sierpnia. Termin poprawkowego egzaminu pisemnego wyznaczono na 27 sierpnia, egzaminów ustnych - na 26-30 sierpnia.

Możesz wiedzieć więcej! Kliknij, zarejestruj się i korzystaj już dziś!


Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
"Gazeta Krakowska" na Twitterze i Google+
1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Wyniki z matematyki

+37 / -40

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ewa (gość)  •

Jakich macie informatyków, że tyle czasu im potrzeba na umieszczenie wyników, które mieliście przed maturą, a matura już dawno się skończyła.

odpowiedzi (0)

skomentuj