Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Test, sprawdzian szóstoklasisty 2013 z CKE. ARKUSZE dla uczniów niesłyszących

red.
W czwartek, 4 kwietnia uczniowie szkół podstawowych pisali sprawdzian szóstoklasisty. Zobacz arkusz zadań dla Zestaw zadań dla uczniów niesłyszących i uczniów słabosłyszących.

Sprawdzian szóstoklasisty 2013 z CKE [ARKUSZE, ODPOWIEDZI]

Sprawdzian szóstoklasisty 2013 z CKE: [TEST, PYTANIA, ODPOWIEDZI]

Sprawdzian Szóstoklasisty 2013 już dziś [PYTANIA, ODPOWIEDZI]

Sprawdzian szóstoklasisty 2013 stał pod znakiem zagadnień dotyczących poprawności w mówieniu i pisaniu. Z czym jeszcze musieli zmierzyć się uczniowie?

Arkusz sprawdzianu szóstoklasisty składał się z 26 zadań. 20 to zadania zamknięte, 6 - otwarte. Większość uczniów udzielających się w serwisie natablicy.pl wskazuje, że większość zadań nie była trudna.

Sprawdzian szóstoklasisty 2013 z CKE: [TEST, PYTANIA, ODPOWIEDZI]

Cały test oparty był na zagadnieniach poprawności w mówieniu i pisaniu. Uczniowie mieli przeanalizować wiersz Józefa Ratajczaka, pochodzący z tomu "Pierwsze wiersze" oraz fragment tekstu Marii Nagajowej z poradnika "Sztuka dobrego pisania i mówienia".

W krótkiej wypowiedzi trzeba było napisać, dlaczego warto mówić i pisać poprawnie, a w dłuższej - napisać list do kolegi, polecający jakąś książkę. uczniowie mieli także dopisać brakującą cyfrę szyfru i rozwiązać zadania matematyczne.

"Moim zdaniem był łatwy. Z matmy było dużo zadań, ale poradził sobie z nimi. Ogólnie, chyba najłatwiejszy, który pisałam. około 30 punktów powinno być. Najwyżej, że źle napisałam wypracowanie ( LIST ) !" - wypowiada się Tyna na portalu natablicy.pl.

"Średnio niektóre zadania to trochę jak z kosmosu...ale zawszę te 20 pkt. będzie :D" - konkluduje Natka.

W Małopolsce egzamin pisało ponad 34,1 tys. szóstoklasistów z 1343 podstawówek. W Krakowie do testu kompetencji przystąpiło prawie 5,8 tys. uczniów, w Tarnowie - ponad 1 tys., a w Nowym Sączu - niespełna 850.

Sprawdzian rozpoczął się o godz. 9, potrwał 60 minut.

W sumie ze wszystkich zadań uczeń może uzyskać maksymalnie 40 punktów. Już samo przystąpienie do egzaminu daje gwarancję ukończenia podstawówki i prawo nauki w gimnazjum rejonowym. Uzyskane na sprawdzianie punkty mają znaczenie przede wszystkim dla tych, którzy chcą się uczyć w gimnazjum spoza rejonu. W renomowanych szkołach miejsc wystarczy bowiem tylko dla najlepszych.

Sprawdzianu nie można powtórzyć z powodu słabego wyniku. Punkty uzyskane przez uczniów umieszczone będą na specjalnych zaświadczeniach wydawanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Szóstoklasiści dostaną je na zakończenie roku szkolnego wraz ze świadectwami.

Jeśli ktoś - z powodu choroby lub ważnego wypadku losowego - nie mógł przystąpić do sprawdzianu w czwartek, będzie go pisać w drugim terminie - 4 czerwca. Uczeń przyłapany na ściąganiu podczas testu kompetencji musi przystąpić do niego jeszcze raz.

Wszyscy, którzy nie przystąpią do sprawdzianu w tym roku, muszą powtórzyć ostatnią klasę szkoły podstawowej.

A jakie jest Wasze zdanie? Piszcie, jak Wam poszło! Czekamy na wasze opinie w komentarzach pod artykułem.

Możesz wiedzieć więcej!Kliknij, zarejestruj się i korzystaj już dziś!

Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
"Gazeta Krakowska" na Twitterze i Google+

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska