Tarnów: kolejny oddział szpitala im. Szczeklika...

Tarnów: kolejny oddział szpitala im. Szczeklika wyremontowany

Andrzej Skórka

Gazeta Krakowska

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Oddział chorób płuc to kolejna część Specjalistycznego Szpitala im. Szczeklika w Tarnowie, która doczekała się gruntownej przebudowy. W piątek oddział uroczyście otwarto.
Prace budowlane trwały przez ostatnie cztery miesiące. To wystarczyło do jego całkowitej modernizacji. Inwestycja kosztowała 800 tysięcy złotych.

- Wyremontowane wnętrza to nie wszystkie nowości - dodaje Marcin Kuta, dyrektor szpitala. - Oddział rozszerzył swoją działalność w zakresie alergologii i wprowadził diagnostykę zaburzeń snu w nowo utworzonej pracowni polisomnografii.

Korytarze i sale oddziału pachną nowością i prezentują się nieco nietypowo jak na szpitalne wnętrza, a to za sprawą wiszących na ścianach akwarel i grafik autorstwa absolwentów Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu.
Gdzieniegdzie wkomponowano również rzeźby. - "Stary" szpital jest stary już tylko z nazwy. To teraz zupełnie nowe przestrzenie i nowa jakość oraz przykład realizacji strategii miasta w obszarze komfortu życia - podkreśla Dorota Skrzyniarz, wiceprezydent Tarnowa.

Na przestrzeni ostatniego roku to już kolejny sfinalizowany remont w Szpitalu im. Szczeklika. Obok pulmunologii odnowienia doczekał się oddział położnictwa i patologii ciąży, blok porodowy, szkoła rodzenia oraz oddziały neonatologii i kardiologii.

Na remont czeka tylko dziecięcy oddział zakaźny. Znajduje się jednak w budynku, w który placówka nie będzie już inwestować. Sytuacja oddziału poprawi się dopiero za kilka lat, po ewentualnym wybudowaniu Centrum Kardiologii. Mali pacjenci przeniesieni zostaliby wówczas do innego budynku.

Studniówki w Małopolsce 2013 [ZDJĘCIA]Możesz wiedzieć więcej! Kliknij, zarejestruj się i korzystaj już dziś!Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

"Gazeta Krakowska" na Twitterze i Google+

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Polecamy

Dla rozwoju infrastruktury i środowiska w Małopolsce

Dla rozwoju infrastruktury i środowiska w Małopolsce

Strefa Agro - rolnicze wiadomości z Małopolski

Strefa Agro - rolnicze wiadomości z Małopolski

Zgłoś swoje dziecko i wygraj wspaniałe nagrody!

Zgłoś swoje dziecko i wygraj wspaniałe nagrody!