Menu Region

Tanów: staże w Niemczech dla bezrobotnych

Tanów: staże w Niemczech dla bezrobotnych

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Paweł Chwał

Prześlij Drukuj
30 bezrobotnych oraz absolwentów z Tarnowa oraz powiatu może wyjechać na 9-tygodniowy staż do Niemiec, aby nauczyć się zawodu. Na miejscu będą mogli liczyć na darmowe zakwaterowanie i wyżywienie, a dodatkowo będą dostawać kieszonkowe na bieżące wydatki.
To pierwsza tego typu oferta zdobycia doświadczenia zawodowego, które w przyszłości może skutkować stałą pracą, proponowana przez tarnowski pośredniak.

- Osoby, które zdecydują się wyjechać na staż do Niemiec, nie poniosą z tego tytułu żadnych znaczących kosztów, ale też nie otrzymają wynagrodzenia czy stypendium. To propozycja dla osób otwartych na nowe doświadczenia, które w ten sposób będą mogły przekonać się, jak wygląda praca za granicą - czy spełnia ona nasze oczekiwania oraz czy potrafimy odnaleźć się w nowej, odmiennej dla nas rzeczywistości - mówi Angelika Bilska z Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowie.


Jednym z warunków udziału w stażu jest przynajmniej podstawowa znajomość języka niemieckiego. - Chętni będą pisać test, ale zapewniam, że będzie on naprawdę łatwy - dodaje Bilska.

Zapisy chętnych przyjmowane są do 18 stycznia (termin ten najprawdopodobniej zostanie jednak wydłużony) w siedzibie PUP, pl. gen. Bema 3, pok. 9 (parter). Premiowane będą przede wszystkim osoby do 25. roku życia, ale szansę na wyjazd mają także długotrwale bezrobotni. Staże odbędą się w dwóch terminach - od marca do maja i od czerwca do sierpnia.

Studniówki w Małopolsce 2013 [ZDJĘCIA]Możesz wiedzieć więcej! Kliknij, zarejestruj się i korzystaj już dziś!Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

"Gazeta Krakowska" na Twitterze i Google+

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się