Radocza: spłonęło auto i garaże [ZDJĘCIA]

Radocza: spłonęło auto i garaże [ZDJĘCIA]

Robert Szkutnik

Gazeta Krakowska

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Pożar w Radoczy.
1/17
przejdź do galerii

Pożar w Radoczy. ©fot. Robert Szkutnik

Niespokojną niedzielę mieli strażacy z powiatu wadowickiego. W Radoczy koło Wadowic spłonęły dwa duże murowane garaże i jeden samochód osobowy.
Ogień i kłęby dymu zauważono przy ulicy Jagiellońskiej w Radoczy około godziny dziesiątej trzydzieści rano. - Właśnie wróciliśmy z kościoła. Ledwo zdążyliśmy zaparkować z teściem w garażu, jak zaczęło się palić - mówi Henryk Nowakowski z Radoczy.

Według jego relacji, pożar w garażach należących do katolickiego stowarzyszenia Wspólnota Poranka zaczął się najpewniej od instalacji elektrycznej matiza. Drugie auto VW caravelle udało się z garażu wyprowadzić. Jest tylko lekko osmalone od płomieni i dymu.

W akcji uczestniczyło jedenaście zastępów straży pożarnej. Trzy jednostki Państwowej Straży Pożarnej oraz osiem zastępów Ochotniczych Straży Pożarny. Był też ambulans pogotowia, którego załoga udzieliła pomocy jednej zaczadzonej osobie.

Dogaszanie pożaru trwało do godziny trzynastej. Na razie nie znana jest wysokość strat.

Moda w przedwojennym Krakowie [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]Możesz wiedzieć więcej! Kliknij, zarejestruj się i korzystaj już dziś!Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

"Gazeta Krakowska" na Twitterze i Google+


Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo