Niemiecki turysta z poważnym urazem sam zszedł spod Rysów

Niemiecki turysta z poważnym urazem sam zszedł spod Rysów

Łukasz Bobek

Gazeta Krakowska

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Ogromną siłą woli wykazał się 25-letni niemiecki turysta, który wędrował samotnie po Tatrach. Mężczyzna z otwartym zwichnięciem stawu skokowego sam zszedł do schroniska w Morskim Oku spod Rysów.
Widok znad Morskiego Oka w kierunku Rysów.

Widok znad Morskiego Oka w kierunku Rysów. ©fot. Przemysław Bolechowski

Niemiec spadł ze szlaku w rejonie Buli pod Rysami. - Do wypadku doszło w środę ok. godz. 15. Jak nas poinformował, gdy spadł, doznał poważnego urazu nogi. Kość ze stawu skokowego przebiła skórę, a także solidny skórzany but - mówi Tomasz Wojciechowski, ratownik dyżurny Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Początkowo, przez ok. 20 minut Niemiec siedział w miejscu, gdzie spadł i wołał o pomoc. Jednak w tym czasie w tym rejonie Tatr nie było żadnego turysty.

- Uznał, że aby przeżyć, musi sam zejść. Na jednej nodze i rękach schodził w stronę Morskiego Oka. Do schroniska dotarł o godzinie 6.40 rano - zaznacza Wojciechowski.


Mężczyzn po opatrzeniu rany przez ratowników został odwieziony karetką do zakopiańskiego szpitala. - Mężczyzna trafił do nas wyczerpany, ale w stanie dobrym - mówi Ali Issa Darwich, ordynator oddziału ratunkowego zakopiańskiego szpitala. - Okazało się, że ma otwarte zwichnięcie stawu skokowego. To bardzo bolesny uraz. Niemiec został przyjęty na oddział chirurgii, gdzie przejdzie zabieg.

Autobusy w dawnym Krakowie [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]

Możesz wiedzieć więcej! Kliknij, zarejestruj się i korzystaj już dziś!Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

"Gazeta Krakowska" na Twitterze i Google+

Komentarze (43)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

« 1 3

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo