Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowe miejsca pracy dla mieszkańców Bochni

Paulina Korbut
Atutem bocheńskiej strefy jest położenie obok autostrady
Atutem bocheńskiej strefy jest położenie obok autostrady fot. Urząd Miasta Bochnia
To dobra wiadomość dla wszystkich szukających pracy. Firma Gór-Stal sp. z o.o z Gorlic otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w Bocheńskiej Strefie Aktywności Gospodarczej. Na zatrudnienie w ich nowej siedzibie będzie mogło liczyć co najmniej pięćdziesiąt osób. To już drugi producent, który skusił się na inwestowanie w bocheńskiej strefie. Kilka miesięcy temu informowaliśmy o firmie Werner Kenkel, która w Bochni buduje halę produkcyjną. Według przewidywań pracę znajdzie tam około setki osób. Gór-Stal ma z kolei zatrudnić co najmniej 50 pracowników. Obiekt, który wybuduje, będzie kosztował ponad 44 mln zł.

- Bardzo się cieszę, że nasza strefa zaczyna przyciągać firmy. Sto miejsc w jednej hali, pięćdziesiąt w drugiej to jednak ciągle kropelka w ogromnym morzu potrzeb... - mówi Jacek Paczyński, który kilka miesięcy temu stracił pracę. - Nie będzie pewnie łatwo, ale spróbuję swoich sił i tam. Może akurat się uda i dostanę tę pracę - kończy.

Wskaźniki bezrobocia w regionie faktycznie nie są optymistyczne. Jak podaje Powiatowy Urząd Pracy w Bochni, we wrześniu i październiku tego roku bez pracy było 4132 osoby, co stanowi ok. 10 proc. wszystkich mieszkańców w wieku produkcyjnym.
Gór-Stal działa na rynku od roku 2003. Firma zajmuje się produkcją najbardziej zaawansowanych technicznie i ekologicznie płyt warstwowych z rdzeniem poliuretanowym. Płyty te mają zastosowanie w budowie m.in.: hipermarketów, hal magazynowych, logistycznych, produkcyjnych czy fabryk.

Władze Bochni liczą na to, że zainteresowanie inwestowaniem na terenie strefy zwiększy się jeszcze, kiedy ta zostanie w pełni uzbrojona. Według planów prace te mają się zakończyć do września 2014 r. Do zrobienia jest sporo, bo trzeba wybudować m.in. kanalizację, wodociągi, sieć elektroenergetyczną, a także drogi wewnętrzne, chodniki, parkingi. Koszt uzbrojenia BSAG to 12,7 mln zł.

Kraków: słynne krypty w fatalnym stanie [ZDJĘCIA]

Możesz wiedzieć więcej!Kliknij, zarejestruj się i korzystaj już dziś!

Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

"Gazeta Krakowska" na Twitterze i Google+

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska