Spisz: nie będzie zimy? Bocian wrócił do swojego gniazda

Spisz: nie będzie zimy? Bocian wrócił do swojego gniazda

Łukasz Bobek

Gazeta Krakowska

Gazeta Krakowska

Spisz: nie będzie zimy? Bocian wrócił do swojego gniazda
Spisz: nie będzie zimy? Bocian wrócił do swojego gniazda

Zdjęcie ilustracyjne ©Tomasz Hołod/Polskapresse

Czy zima do nas idzie, czy może czeka nas jakiś zwrot pogodowy? Zastanawiają się nam tym mocno mieszkańcy Frydmana. Do ich miejscowości wrócił bocian.
- Tak dziwnej sytuacji nie mieliśmy od dawna - mówi Maria Błachut, mieszkanka Frydmana, która zauważyła bociana. - Ptak przyleciał do wioski w niedzielę. W ciągu dnia go nie widać. Pewnie gdzieś żeruje. Wraca do gniazda wieczorami.

Jak dodaje mieszkanka, sprawa jest o tyle dziwna, że wszystkie bociany ze Spisza odleciały w ciepłe kraje z końcem sierpnia. - Ten jednak wrócił w połowie października.
Nie wiadomo dlaczego - dziwi się pani Maria. - Tymczasem na weekend zapowiadana jest zmiana pogody i pierwszy atak zimy. Jak wtedy poradzi sobie taki bociek?

Mieszkańcy Frydmana o całej sprawie zaalarmowali Tatrzańskie Towarzystwie Opieki nad Zwierzętami. - Nie możemy zostawić takiego bociana samemu sobie - zaznacza Beata Czerska z towarzystwa.

Animalsi zamierzają o sprawie zaalarmować leśne pogotowie z Mikołowa. - Tam powinien trafić bocian. Zaś pieniądze na jego transport powinna wyłożyć Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska z Krakowa - podsumowuje Czerska.

Zima zaatakuje już dzisiaj. Czekamy na Wasze zdjęcia! Przysyłajcie nam ośnieżone ogrody, domy i ulice! Piszcie e-maile na adres internet@gk.pl! Czekamy na informacje o opadach i utrudnieniach na drogach. Do Twojej dyspozycji jest też profil "Gazety Krakowskiej" na Facebooku.

Możesz wiedzieć więcej! Kliknij, zarejestruj się i korzystaj już dziś!Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

"Gazeta Krakowska" na Twitterze i Google+

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

panią Beatę Czerską zamknąć w leśnym pogotowiu

ornitolog (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 60 / 40

Niech tam sobie przezimuje.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo